Φυσιολογικός αποκλεισμός της Ακαδημίας των Σπορ από το Κύπελλο

Δευτέρα, Νοέμβριος 18, 2019 - 8:50πμ

Στην πρώτη φάση του Κυπέλλου σταμάτησε το ταξίδι της Ακαδημίας των Σπορ στην επιστροφή της στη διοργάνωση. Η ομάδα του Ι. Παπαγιαννόπουλου ηττήθηκε φυσιολογικά με 30-22 στα Βριλήσσια από την τοπική ομάδα.

Για τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα οι παίκτες της Ακαδημίας των Σπορ ήταν συγκεντρωμένοι και το σκορ κυλούσε γκολ-γκολ. Αρκετά όμως λάθη στην άμυνα η εμπειρία των παικτών των γηπεδούχων τους έκανε κ πήραν γρήγορα  μία διαφορά ασφαλείας 6 τερμάτων  όπου την κράτησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ο προπονητής της Ακαδημίας, Γιάννης Παπαγιαννόπουλος δήλωσε:

«Ήταν μία πρώτης τάξεως ευκαιρία με την διακοπή του πρωταθλήματος να δώσουμε έναν αγώνα για να έχουμε συνέχεια ενόψει πρωταθλήματος.

Αναγκαστικά έπρεπε να χρησιμοποιήσω όλους τους παίκτες και για εμπειρίες αλλά και για να βρίσκονται σε αγωνιστικό ρυθμό».

Βριλήσσια - Ακαδημία των Σπορ 30-22 (ημίχρονο 17-11)

Διαιτητές: Σκλαβενίτης, Βήτας.

Τα πεντάλεπτα: 2-2,, 4-4, 7-6, 11-8, 14-10, 17-11 (ημ.) 20-13, 22-14, 24-15, 27-19, 29-21, 30-22.

Τα πέναλτι: 6/3 -  3/2, οι 2λεπτες αποβολές: 3-4.

Ακαδημία των Σπορ (Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Μπεκιάρης, Σκαρλάτος, Παναγιωταρόπουλος 1, Χ. Παπαγιαννόπουλος 2, Πάντος 2, Μαρκάτος 1, Κωνσταντινίδης, Ζάγκας 1, Thompson 2, Κωνσταντάκης, Μπισκανάκης, Τόμοβιτς 5, Βύρλος 2, Κολύρης 6.