Άδοξο φινάλε στο Ευρωπαϊκό για τον Χαράλαμπο Φλουσκούνη

Σάββατο, Οκτώβριος 5, 2019 - 9:23μμ

Μόνο κέρδη είχε ο νεαρός Χαράλαμπος Φλουσκούνης στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τάε κβον ντο εφήβων - νεανίδων που διεξάγεται στην Ισπανία.

Ο νεαρός πανελληνιονίκης, αθλητής του Fight Club (προπονητής ο Μιχάλης Κωτσόπουλος) αγωνίστηκε στα 59κ. και έχασε στον 2ο αγώνα του, από τον Ρώσο αντίπαλό του, μάλλον άδοξα...

20-19 το σκορ, με 10 ποινές που δέχτηκε από τον διαιτητή, χάνοντας έτσι την ευκαιρία για ένα μετάλλιο!

ΕΠΙΤΥΧΙΑ
Ο Ευάγγελος Νικολάου έδωσε συνέχεια στο σερί των ελληνικών μεταλλίων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων και νεανίδων που φιλοξενείται για 2η ημέρα στην Μαρίνα Ντ'Ορ της Ισπανίας. Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των -59 κιλών. Επικράτησε κατά σειρά 11-5 του Ουκρανού Ντζαντζάβα, 19-6 του Ιταλού Λουκέρνα, 27-22 του Γεωργιανού Κιντσουρασβίλι και 32-29 του Ισπαού Αρίγιο. Στον τελικό, παρά την υπερπροσπάθεια, ηττήθηκε 18-12 από τον Ρώσο Αμπντουλάγιεφ με αποτέλεσμα να κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο. Ομοσπονδιακός τεχνικός είναι ο πατρινός Αντώνης Αντωνακόπουλος.