Τεσσάρα η Θύελλα "Χ" ο Διαγόρας
"Καλή μέρα" η 2η αγωνιστική για τις πατρινές ομάδες στο 32ο κατά σειρά πρωτάθλημα 4ης κατηγορίας της Ελλάδας, τη Γ' Εθνική όπως ονομάζεται από φέτος που επανήλθε στο ποδοσφαιρικό προσκήνιο.
Η Θύελλα ξέσπασε στη Ζάκυνθο με το πειστικό 4-0 (20' Βλασόπουλος, 40' Σκεπετάρης, 50' Κ. Κωνσταντινίδης, 70' Μπούμπαλης).
Η σύνθεση της Θύελλας στο "Φώτης Αραβαντινός: Σουτζόγλου, Κατριβέσης, Κουνάβης, Δημητρίου, Δασουράς, Πανίτσας (62' Μπούμπαλης), Βλασόπουλος, Βουτσινάς (71' Γκοτσόπουλος), Ηλιόπουλος (61' Σπανός), Κ. Κωνσταντινίδης (71' Παναγιωτόπουλος), Σκεπετάρης.
Την ίδια ώρα ο Διαγόρας στα Βραχνέικα έμεινε στο 0-0 με την Σπάρτη, ένα από τα πιο επαρκή σύνολα της κατηγορίας.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Δρακόπουλος, Ασπρογιάννης, Τριανταφυλλόπουλος Ρίλντι, Κοτσόκολος (86' Νικολόπουλος), Τρίγκας, Σταυρόπουλος, Γ. Παπαδόπουλος (80' Αγγελόπουλος), Καλλιτσουνάκης, Γεωργαντόπουλος (90+3' Ράμα), Πανάρετος (77' Νιφορόπουλος).
Τα αποτελέσματα ανά όμιλο:
1ος όμιλος
Κιλκισιακός-Αετός Ορφανού 0-5
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-1
Άρης Αβάτου-Δόξα Κάτω Καμήλας 4-1
Πανσερραϊκός-Πανδραμαϊκός 1-1
Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Θεολόγου 4-0
Νέστος Χρυσούπολης-Ορφέας Ξάνθης 4-1
Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού Ξάνθης
2ος όμιλος
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΟ Σειρήνα 5-0
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-0
Μακεδονικός-Νίκη Αγκαθιάς 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Θερμαϊκός Θέρμης 0-4
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0
Εδεσσαϊκός-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α
Αγροτικός Αστέρας-Θύελλα Σαρακηνών 0-0
Ρεπό: ΠΑΣ Φλώρινα
3ος όμιλος
ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΣ Μετέωρα 2-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου-ΑΕ Καρίτσας 1-3
ΑΟ Ποταμιάς-Διγενής Νεοχωρίου 1-1
Δίας Δίου-Ατρόμητος Παλαμά 2-1
ΑΟ Σελλάνων-Θησέας Αγριάς 2-2
ΓΣ Αλμυρού-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0
Πιερικός-Ηρακλής Λάρισας 4-0
4ος όμιλος
Θιναλιακός-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-0
ΑΟ Ανατολής-Απόλλων Ευπαλίου 2-4
Μακεδονικός Φούφα-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0-3
ΑΕ Λευκίμμης-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-0
ΑΕ Μεσολογγίου-ΠΑΣ Πρέβεζα 0-1
Σούλι Παραμυθιάς-Αναγέννηση Άρτας 1-1
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αστέρας Ιτέας 1-0
5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Ηλυσιακός 1-0
Ερμής Κορυδαλλού-Κερατσίνι 0-1
Καλλιθέα-Άγιοι Ανάργυροι 2-0
Ακράτητος-Άγιος Ιερόθεος 1-2
Άνω Μερά-Εθνικός 0-0
Κηφισιά-ΑΕ Μοσχάτου 0-1
Φωστήρας-Θύελλα Καμαρίου 1-1
6ος όμιλος
Ρόδος-Παναρκαδικός 2-0
Κόρινθος ’06-ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου 2-0 Τ
ΑΟ Υπάτου-Αχαρναϊκός 1-0
Θύελλα Ραφήνας-Αήττητος Σπάτων 1-2
ΑΕΚ Τρίπολης-Μαρκό 0-2
Αιολικός-Παλληνιακός (Τετάρτη 9/10-12:00)
Ρεπό: Νέα Αρτάκη
7ος όμιλος
Διαγόρας Βραχνέικων-ΠΣ «Η Σπάρτη» 0-0
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη 1-0
ΑΟ Τσιλιβή-Ολυμπιακός Ζαχάρως 3-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-Ναύπλιο 2017 2-3
Παναργειακός-Ερμιονίδα 0-1
Θύελλα Πατρών-ΑΠΣ Ζάκυνθου 4-0
Πανγυθεατικός-Πανηλειακός 0-1
8ος όμιλος
Επισκοπή-Πανακρωτηριακός 2-2
Πόρος-Ατσαλένιος 1-0
Άγιος Νικόλαος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-1
Ηρόδοτος-Ρεθυμνιακός 1-0
Ρεπό: Γιούχτας