ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ

Επικράτησαν των Νετς με 107-96 και ισοφάρισαν σε 2-2 την ημιτελική σειρά της Ανατολής
Δεκαπέντε μόλις μήνες μετά τη γέννηση του γιου του Λίαμ
Εχασαν με 146-125 τα ξημερώματα στο Σαν Αντόνιο.
Στην πρώτη φάση του αγώνα με τους Ρόκετς τραυματίστηκε ο Αντετοκούνμπο και ήττα-σοκ 143-136 στο Χιούστον
Με μια απίθανη τέταρτη περίοδο οι Χοκς έκαναν την ανατροπή και νίκησαν τους Μπακς (111-104)
Ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ που πέτυχε περισσότερους πόντους από δίποντα και βολές από την αντίπαλη ομάδα
Ανήμερα της 25ης Μαρτίου, η μητέρα του, Βερόνικα Αντετοκούνμπο, ανάρτησε φωτογραφίες του
Έκτη σερί νίκη για τους Μπακς με πρωταγωνιστεί τον διεθνή σουπερστάρ
Η ταινία για τη ζωή του Γιάννη Αντετοκούνμπο παίρνει σάρκα και οστά από την Disney
Στην 7η θέση της λίστας με τις φανέλες παικτών από το ΝΒΑ, ο διεθνής σουπερστάρ
Ο MVP του ΝΒΑ έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του Μιλγουόκι με τρία διαδοχικά triple double
Η τρομερή απόδοσή του στη νίκη της Team Lebron
Ραντεβού 8/3 στην Ιντιάνα-State Farm Arena
Σε σερί 5 νικών οδήγησε ο διεθνής σουπερστάρ τους Μπακς
Πέμπτη συνεχόμενη νίκη με νταμπλ-νταμπλ του διεθνή σουπερστάρ
Ο διεθνής σουπερστάρ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 38 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 μπλοκ σε 38 λεπτά συμμετοχής
Ο διεθνής σουπερστάρ είχε 37 πόντους (12/15 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 10/13 βολές), στη νίκη του Μιλγουόκι