Ζευγάρωσε τις νίκες του ο Παναιγιάλειος-Δεν τα κατάφεραν Διαγόρας και Πανμοβριακός
Με τον Παναιγιάλειο να παίρνει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και να είναι η μοναδική ομάδα της Αχαΐας που κέρδισε, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Για την 4η αγωνιστική στον 6ο όμιλο, ο Διαγόρας έμεινε στην ισοπαλία, ενώ ο Πανμοβριακός γνώρισε την ήττα.
Ο Παναιγιάλειος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα από την Θύελλα Ραφήνας και επικράτησε με 2-1 στο Αίγιο, ζευγαρώνοντας της νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα.
Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων υποδέχθηκε τον ομώνυμο της Ρόδου, που θεωρείται από τα φαβορί της κατηγορίας, και έμεινε στο 1-1, ενώ είχε τις ευκαιρίες να πάρει και τη νίκη.
Ο Πανμοβριακός τέλος, στην επιστροφή του στη δράση, πάλεψε στο Μενίδι με τον Αχαρναϊκό αλλά λύγισε στο φινάλε, μένοντας στον 1 βαθμό.
Ο ΠΑΟ Βάρδας πήρε το ντέρμπι της Ηλείας, επικρατώντας με 2-0 του Αστέρα Αμαλιάδας, καθώς ήταν ανώτερος από την αγνώριστη φέτος, ομάδα της Αμαλιάδας και παρέμεινε στα κορυφαία στρώματα του ομίλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:
Παλληνιακός - Φοίβος Κρεμαστής 2-1
Διαγόρας Βραχνέικων - Διαγόρας Ρόδου 1-1
Ιάλυσος - Νίκη Τραγάνου 3-0
Αχαρναϊκός – Πανμοβριακός 1-0
Παναιγιάλειος - Θύελλα Ραφήνας Α.Π.Ο. 2-1
Παμβουπρασιακός - Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 2-0
Ρεπό: Πανηλειακός
Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους 7 ομίλους:
1ος όμιλος
Αετός Ορφανού-Απόλλων Παραλιμνίου 2-1
Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου 3-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-3
ΑΟ Καβάλα-Πανσερραϊκός 4-0
ΠΑΟ Κοσμίου-ΑΕ Καλαμπακίου 2-0
Ασπίδα Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 0-4
Ορφέας Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-1
2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΑΟ Κουφαλίων 4-2
Αλμωπός Αριδαίας-Βέροια 1-1
ΑΠΕ Λαγκαδά-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0
ΠΟ Τρίγλιας-Μελιτέας Μελίτης 2-0
Ερμής Αμυνταίου-Αγροτικός Αστέρας 0-3
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκος 1-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0
3ος όμιλος
ΑΟ Φλωριάδας-Μακεδονικός Φούφα 0-3 α.α
Θεσπρωτός-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-0
ΑΕ Λευκίμμης-Γρεβενά Αεράτα 4-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Μακεδονικός Σιάτιστας 3-1
Κρόνος Αργυράδων-Σούλι Παραμυθιάς 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Θρίαμβος Σερβιανών 1-0
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας
4ος όμιλος
ΓΣ Αλμυρός-ΑΟ Σελλάνων 2-1
Νίκη Βόλου-Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1
ΑΟ Στυλίδας-Αστέρας Ιτέας 0-0
Φωκικός-ΑΣ Μετέωρα 0-2
Θησέας Αγριάς-Ολυμπιακός Βόλου 0-2
Αναγέννηση Καρδίτσας-Πιερικός 0-2
5ος όμιλος
Εθνικός Πειραιά-Ατρόμητος Πειραιά 2-1
ΑΕ Νεάπολης-Ιωνικός 0-0
Αμπελακιακός-Επισκοπή 1-4
Κερατσίνι-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0
Γιούχτας-ΟΦ Ιεράπετρας 0-0
Προοδευτική-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2
Ρεπό: ΠΟ Ατσαλένιου
7ος όμιλος
Απόλλων Ερέτριας-Χαραυγιακός 1-0
Καλλιθέα-ΠΑΣ Κόρινθος 0-0
Θύελλα Καμαρίου-Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Αιολικός-Άγιος Ιερόθεος 1-0
Αιγάλεω-Πανθηραϊκός 2-1 (13:00)
Ηλυσιακός-ΑΟ Χαλκίδας 2-0
8ος όμιλος
Πάμισος-ΑΕ Ερμιονίδας 1-1
Ένωση Λέρνας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-2
Μανδραϊκός-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0
Παναρκαδικός-ΑΟ Εικοσιμίας 3-0
ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Υπάτου 1-2
Καλαμάτα-Παναργειακός 2-0
ΑΕ Πελλάνας-Ασπρόπυργος 0-1