Ξεκίνημα με τέσσερα μετάλλια η Νόρα Δράκου

Πέμπτη, Ιούλιος 21, 2022 - 8:01πμ
Με την Ντουντουνάκη

«Μονομαχία» Δράκου - Ντουντουνάκη: Στα 50μ. ύπτιο των γυναικών, δυο πρωταθλήτριες του ΠΑΟ κοντραρίστηκαν για τον πανελλήνιο τίτλο.

Νίκησε με 28.52 η πατρινή Νόρα Δράκου, ενώ η Άννα Ντουντουνάκη τερμάτισε σε 28.66.

Συγκλονιστικός ήταν ο τελικός στη σκυταλοδρομία 4Χ100μ. ελεύθερο των γυναικών. Κρίθηκε στο εκατοστό του δευτερολέπτου... Ο ΠΑΟ με τις Άννα Ντουντουνάκη, Δανάη Γκογκώση, Καλιόπη Ζαϊμη και την Νόρα Δράκου τερμάτισε σε 3:48.64 ενώ ο ΑΟΠ Φαλήρου σε 3:48.65 με τις Ζαχαρούλα Καλογέρη, Σταυρούλα Καραδάκου, Ανθή Λύρα και Μαρίλεια Δρασίδου.

ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ

Με δύο μετάλλια ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης ανδρών - γυναικών η Νόρα Δράκου.

Η πατρινή κορυφαία κολυμβήτρια πρώτευσε στα 50μ. ελεύθερο με 25.47.

Η Δράκου κατέκτησε και δεύτερο χρυσό μετάλλιο με την ομάδα του ΠΑΟ στην 4Χ100μ. μικτή.

Οι αγώνες συνεχίζονται μέχρι τις 22/7 με ώρες έναρξης των αγώνων 09.30 οι προκριματικοί και 18.00 (17.00 στις 22/7) οι τελικοί.
Μεταδίδονται απευθείας από το ΚΟΕ TV.

ΝΟΠ: Με 3 αθλητές συμμετέχει ο Ναυτικός Όμιλος Πατρών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών - γυναικών που διεξάγεται στο ΟΑΚΑ. Η Βασιλική Τάτσιου, ο Ντίνος Κυριαζής και ο Δημήτρης Κούτρης με την καθοδήγηση του προπονητή μας Λευτέρη Μήτρακα θα διαγωνιστούν με τους καλύτερες αθλητές της χώρας.