Συλλογή μεταλλίων από το Fight Club

Σάββατο, Ιούλιος 10, 2021 - 12:32μμ
Χαμόγελα στο βάθρο

Δεύτερη ημέρα στο Πανελλήνιο Προκριματικό Πρωτάθλημα U-21 της ΕΛ.Ο. Τάε κβον ντο και η αγωνιστική ομάδα του FIGHT CLUB PATRAS A.C. για άλλη μία φορά έδωσε δυνατό παρόν, αφού κατέκτησε άλλα δύο μετάλλια με τους αθλητές της.

Πρόκειται για τους: Φλουσκουνη Χαράλαμπο στην κατηγορία των - 74kg ο οποίος κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο, της κατηγορίας πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις και στους 4 αγώνες που αγωνίστηκε, κερδίζοντας και δείχνοντας, ότι είναι ξανά παρών για μεγάλες διοργανώσεις έπειτα από δύο χρόνια απραξίας λόγω της περιόδου Covid.
Να σημειωθεί ότι με το Χρυσό μετάλλιο εξασφάλισε την θέση του στην Εθνική ομάδα Νέων - Ανδρών για το Ευρωπαϊκό που θα διεξαχθεί στο Ταλίν τής Εσθονίας στα τέλη Αυγούστου.

Επίσης ο Μαραντίδης Χρήστος κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία -87kg Νέων Ανδρών.
Διπλή η χαρά γιατί 3 από τούς αθλητές  κατάφεραν να πετύχουν και τούς στόχους τους στις Πανελλαδικές εξετάσεις μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, πιάνοντας τα υψηλά όρια που είχαν θέσει. Ο λόγος για την Μαρία Κρεμμύα, τη Ζωή Αναστασοπούλου και τον Λάμπη Φλουσκούνη.