Στους Βαλκανικούς παίδων-κορασίδων η Μαρίνα Γιανναδή του Αθηνόδωρου

Πέμπτη, Ιούλιος 11, 2019 - 9:50πμ

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18 θα γίνει την Κυριακή (14/7) στην πόλη της Κωνσταντινούπολης με τη χώρα μας να μετέχει σε αυτό με 10 κορασίδες και 10 παίδες. Ανάμεσά τους και η Μαρίνα Γιανναδή του Αθηνόδωρου Αιγίου.

Η αποστολή θα αναχωρήσει σε τρία γκρουπ (δείτε παρακάτω) για την Τουρκία το Σάββατο (13/7) και θα επιστρέψει την Δευτέρα (15/7). Τα μέλη της αποστολής καλούνται να παραλάβουν τον εξοπλισμό τους την Παρασκευή (12/7, 13.00-15.00) από τα γραφεία του ΣΕΓΑΣ (Συγγρού 137).

Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ18

Κορασίδες

100 μ.: Λυδία Κριμιτσά (ΑΣ Μωραίτη)

400 μ. Λάουρα Ζενεγιά (ΑΟ Ρόδου Σταματίου)

800 μ. Ευτυχία Γιουβρή (ΓΣ Τρικάλων)

1.500 μ. Μαρία Κάσσου (ΓΣ Αρίων Μυτ.)

100 μ. εμπ.: Μαρίνα Γιανναδή (ΑΣ Αθηνόδωρος)

2.000 μ. στιπλ: Κασσάνδρα Ντερβίσι (Αθλοκίνηση Μυτ.)

Τριπλούν: Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (Ερμής Σχηματατίου)

Σφαιροβολία: Μαρία Ανδρεάδη (ΣΕΔΑΣ Περάματος)

Δισκοβολία: Ειρήνη Φραγκάκη (ΑΟ Κύδων Χανίων)

Ακοντισμός: Ελένη Δήμα (ΓΣΦΑ Αργους Αριστέας)

Παίδες

100 μ.: Κώστας Μήλιος (ΑΣ Αθλος Άρτας)

400 μ.: Κώστας Καπούλας (ΓΕ Αγρινίου)

3.000 μ.: Νίκος Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου)

110 μ. εμπ.: Βαγγέλης Τρέντζιος (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου)

2.000 μ. στιπλ: Ανδρέας Έλληνας (Εν. Καζώνης - Κάλυμνος 2000)

Μήκος: Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)

Τριπλούν: Γιάννης Καρυωτίδης (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαν.)

Σφαιροβολία: Δημήτρης Λαζαρίδης (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή)

Δισκοβολία: Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ ΑΙΑΣ Κ.)

Σφυροβολία: Νίκος Πολυχρονίου (ΑΕΚ)

Τα γκρουπ και οι πτήσεις

Α΄γκρουπ

Α3 990 08.20- 09.45/ Α3 993 16.00-17.30

Λυδία Κριμιτσά (ΑΣ Μωραίτη), Μαρίνα Γιανναδή (ΑΣ Αθηνόδωρος), Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (Ερμής Σχηματατίου), Μαρία Ανδρεάδη (ΣΕΔΑΣ Περάματος)

Β΄γκρουπ

Α3 992 13.40-15.15/Α3993 16.00-17.30

Νίκος Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου), Κώστας Μήλιος (ΑΣ Αθλος Άρτας), Κώστας Καπούλας (ΓΕ Αγρινίου), Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας), Λάουρα Ζενεγιά (ΑΟ Ρόδου Σταματίου), Ειρήνη Φραγκάκη (ΑΟ Κύδων Χανίων)

Γ΄γκρουπ

ΑΕ 994 19.00.20.30/ Α3991 10.35-12.05

Ελένη Δήμα (ΓΣΦΑ Αργους Αριστέας), Νίκος Πολυχρονίου (ΑΕΚ), Ευτυχία Γιουβρή (ΓΣ Τρικάλων), Γιάννης Καρυωτίδης (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαν.), Δημήτρης Λαζαρίδης (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή), Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Αίας Κιλκίς), Βαγγέλης Τρέντζιος (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου), Κασσάνδρα Ντερβίσι (Αθλοκίνηση Μυτ.), Ειρήνη Φραγκάκη (ΑΟ Κύδων Χανίων), Μαρία Κάσσου (ΓΣ Αρίων Μυτ.)

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική