Πρώτη ''ΔΥΝΑΜΗ'' στο κύπελλο Ακρόπολις με 9 μετάλλια!

Τρίτη, Απρίλιος 16, 2019 - 7:10μμ

Για ακόμη μια φορά, η Δύναμη Πατρών πρωταγωνίστησε στα τερέν, κατακτώντας 9 μετάλλια στο 4ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ! Το αγωνιστικό μέρος του κυπέλλου διεξήχθη στο Ολυμπιακό Στάδιο Άνω Λιοσίων από τις 12 έως 14 Απριλίου, με συμμετοχή 1.471 αθλητών.

Ως μία από τις σταθερές παρουσίες στο θεσμό, ο πατρινός σύλλογος, καταφέρνοντας να εξασφαλίσει στο θεσμό 4 χρυσά, 1 ασημένιο και 4 χάλκινα μετάλλια έδειξε εμπράκτως τη δυναμικότητα του καθώς και τη συνεχή και μεθοδική δουλειά που επιτελείται σε αυτόν.

Αναλυτικότερα, με 2 χάλκινα μετάλλια έκλεισε η πρώτη μέρα των αγώνων, με τους αθλητές της Δύναμης Πατρών Λεκατσά Χρήστο και Ταρνάρη Έφη στα - 45kg και - 55kg αντίστοιχα να ανεβαίνουν στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Άλλα δύο χάλκινα μετάλλια για τη Δύναμη Πατρών στο 4ο Κύπελλο Ακρόπολης τη δεύτερη μέρα διεξαγωγής με τις Τσερπέλη Ναταλία - 52kg και Κατσαΐτη Βασιλική -57kg.

Τα '' χρυσά '' κορίτσια της Δύναμης Πατρών κατέκτησαν 5 μετάλλια την τελευταία μέρα του 4ου κυπέλλου Ακρόπολης. Οι πατρινές αθλήτριες της Δύναμης κατέκτησαν 4 χρυσά (Συνοδινού Δήμητρα - 41kg, Λεκατσά Δέσποινα -41kg, Παναγιωτοπούλου Γεωργία - 46kg, Παναγοπούλου Ειρήνη -59kg) και 1 ασημένιο (Ταρνάρη Φωτεινή -37kg) πρωταγωνιστώντας στις κατηγορίες τους.

Έτσι, η Δύναμη Πατρών αναδείχθηκε για ακόμα μια φορά πρώτη σε συγκομιδή μεταλλίων ανάμεσα στα πατρινά σωματεία!