Προκρίθηκαν στην τρίτη φάση οι παίδες ΝΟΠ και ΝΕΠ

Δευτέρα, Απρίλιος 15, 2019 - 1:51μμ

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (14/4) το βράδυ οι αγώνες σε όλους (9) τους Ομίλους της Β' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 25 ομάδες που προκρίνονται στη Γ΄φάση (3-5/5).

Οι 25 που σφράγισαν τα εισιτήρια πρόκρισης είναι οι: Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, Υδραϊκός (από τον Α' Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης (από τον Β' Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΣΚ Ροή (από τον Γ' Όμιλο Αττικής), Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ' Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Άρης, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α' Όμιλο Θεσσαλονίκης), Πανσεραϊκός, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Β' Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες:
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ηλιούπολης):
Υδραϊκός - Παλαιό Φάληρο 2-13, Ολυμπιακός - Ιωνικός 17-3, ΓΣ Ηλιούπολης - Υδραϊκός 7-8, Παλαιό Φάληρο - Ολυμπιακός 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. Παλαιό Φάληρο 9
3. Υδραϊκός 6
...................................
4. ΓΣ Ηλιούπολης 3
5. Ιωνικός 0
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Παναθηναϊκός - Δελφίνια Μεταμόρφωσης 24-3, Πανιώνιος - ΝΟ Βουλιαγμένης 9-9, Ηλυσιακός - Παναθηναϊκός 3-19, Δελφίνια Μεταμόρφωσης - Πανιώνιος 3-27.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παναθηναϊκός 12
2. Πανιώνιος 7
3. ΝΟ Βουλιαγμένης 7
..................................
4. Ηλυσιακός 3
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Πετρούπολης):
ΝΟ Χίου - ΣΚ Ροή 25-1, Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΟ Καστέλας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης - ΝΟ Χίου 6-13, ΣΚ Ροή - Νηρέας Χαλανδρίου 3-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χίου 10
2. Νηρέας Χαλανδρίου 10
3. ΣΚ Ροή 6
........................................
4. ΑΟ Καστέλας 3
5. ΑΟ Πετρούπολης 0
Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):
Εθνικός Πειραιά - ΓΣ Περιστερίου 10-7, ΑΝΟ Γλυφάδας - Νηρέας Γέρακα 5-9, Μίλων - Εθνικός Πειραιά 8-15, ΓΣ Περιστερίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 12-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νηρέας Γέρακα 12
2. Εθνικός Πειραιά 9
3. ΓΣ Περιστερίου 6
..............................
4. ΑΝΟ Γλυφάδας 3
5. Μίλων 0
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΚΕ Κοζάνης - ΣΑΠΚ Νεάπολης 19-3, Άρης - ΠΑΣ Φοίβος 9-8, ΠΑΟΚ - ΚΕ Κοζάνης 21-5, ΣΑΠΚ Νεάπολης - Άρης 5-19.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Άρης 9
3. ΠΑΣ Φοίβος 4
.........................
4. ΚΕ Κοζάνης 4
5. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0
Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Δελφίνια Πτολεμαϊδας - ΧΑΝΘ 16-4, Πανσερραϊκός - Ηρακλής 17-11, ΟΦΘ - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 22-5, ΧΑΝΘ - Πανσερραϊκός 7-17.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανσερραϊκός 12
2. ΟΦΘ 9
3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
........................................
4. Ηρακλής 3
5. ΧΑΝΘ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
ΟΥΚ Βόλου - Νηρέας Λαμίας 14-5, ΝΕ Λάρισας - ΝΟ Λάρισας 21-6, ΝΕ Λάρισας - ΟΥΚ Βόλου 8-9, ΝΟ Λάρισας - Νηρέας Λαμίας 6-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΟΥΚ Βόλου 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
.........................
3. ΝΟ Λάρισας 3
4. Νηρέας Λαμίας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
............................
3. ΟΦΗ 3
4. Πλιτς Πλατς 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΕ Πατρών 4-15, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 25-10, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Πατρών 5-12.
Η Γ' φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 3-5/5. Η κλήρωση της Γ΄φάσης θα γίνει την Τετάρτη 17/4 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική