Πήρε το ντέρμπι και έκανε... άλμα παραμονής ο Διαγόρας Βραχνεΐκων

Κυριακή, Φεβρουάριος 10, 2019 - 5:50μμ

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Διαγόρας Βραχνεΐκων το τοπικό ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, με τον Πανμοβριακό.

Οι «παλιοί» από τα Βραχνέικα επικράτησαν με 3-0 επί των «νέων» από το Ριόλο, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την παραμονής τους.

Μεγάλο δπλό στην Παλλήνη πήρε ο ΠΑΟ Βάρδας στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, ενώ ο Πανηλειακός έμεινε στο μηδέν (0) με τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι.

Ακόμα μία οριακή αναμέτρηση έχει ο τρίτος Αχαιός της παρέας, Παναιγιάλειος, ο οποίος αγωνίζεται Δευτέρα και υποδέχεται τον επίσης «νεοφώτιστο» από τη Ρόδο Φοίβο Κρεμαστής, με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα του επιτρέψει να συνεχίσει να ελπίζει.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:

Νίκη Τραγανού-Διαγόρας 1-2

Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας 2-0

Αχαρναϊκός-Πανηλειακός 0-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Πανμοβριακός 3-0

Παλληνιακός-ΠΑΟ Βάρδας 0-1

Δευτέρα 11/2

15:00 Παναιγιάλειος-Φοίβος Κρεμαστής

Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Αετός Ορφανού-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0

Κεραυνός Πέρνης-Πανσερραϊκός 1-0

Εθνικός Σιδηροκάστρου-ΑΕ Καλαμπακίου 0-1

Καβάλα-Νέστος Χρυσούπολης 0-0

ΠΑΟ Κοσμίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-3

Ασπίδα Ξάνθης-Ορφέας Ξάνθης 0-2

Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1

2ος όμιλος

Βέροια-ΠΑΟ Κουφαλίων 3-0

Άρης Παλαιοχωρίου-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0

Αλμωπός Αριδαίας-Μελιτέας Μελίτης 3-0

ΑΠΕ Λαγκαδά-Αγροτικός Αστέρας 0-2

ΠΟ Τρίγλιας-Εδεσσαϊκός 1-0

Ερμής Αμυνταίου-ΑΣ Γιαννιτσά 1-1

Μακεδονικός-Νίκη Αγκαθιάς 2-3

3ος όμιλος

ΑΕ Λευκίμμης-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0

Τηλυκράτης Λευκάδας-Σούλι Παραμυθιάς 0-1

Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-1

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Μακεδονικός Φούφα 1-1

ΑΟ Φλωριάδας-Γρεβενά Αεράτα 0-3 α.α

Θεσπρωτός-Μακεδονικός Σιάτιστας 0-0

Ρεπό: Θρίαμβος Σερβιανών

4ος όμιλος

Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΟ Σελλάνων 1-0

ΓΣ Αλμυρού-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1

Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας 1-0

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΣ Μετέωρα 3-3

ΑΟ Στυλίδας-Ολυμπιακός Βολου 0-2

Φωκικός-Πιερικός 2-3

Θησέας Αγριάς-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α

5ος όμιλος

Ιωνικός-Ατρόμητος Πειραιά 5-0

Εθνικός-ΑΟ Επισκοπής 0-1

ΑΕ Νεάπολης-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-2

Αμπελακιακός-Ατσαλένιος 0-0

Κερατσίνι-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1

Γιούχτας-Προοδευτική 2-0

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

7ος όμιλος

16η αγωνιστική

Κόρινθος-Χαραυγιακός 0-1

Απόλλων Ερέτριας-Άγιοι Ανάργυροι 2-5

Καλλιθέα-Άγιος Ιερόθεος2-0

Θύελλα Καμαρίου-Πανθηραϊκός 1-0

Αιολικός-Ηλυσιακός 2-1

Αιγάλεω-Χάλκιδα 1-0

8ος όμιλος

Ένωση Λέρνας-ΑΟ Εικοσιμίας 5-0

Μανδραϊκός-ΑΟ Υπάτου 0-0

Παναρκαδικός-Παναργειακός 2-1

ΑΟ Κατασταρίου-Ασπρόπυργος 2-2

Καλαμάτα-ΑΕ Πελλάνας3-1

Αστέρας Βλαχιώτη-Ερμιονίδα 1-0

Πάμισος-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-2

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική