Πήραν κεφάλι στο παιδικό πρωτάθλημα ΝΟΠ και ΝΕΠ
Πλήρης αγωνιστική δραστηριότητα σε όλους τους Ομίλους υπήρξε το Σάββατο (13/4) στη Β' φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων.
Προβάδισμα με δύο νίκες έχουν στον όμιλο της Πάτρας ΝΟΠ και ΝΕΠ.
Οι αγώνες σε όλους τους υπόλοιπους Ομίλους ολοκληρώνονται την Κυριακή (14/4), οπότε και θα γνωρίζουμε και τις 25 ομάδες που προκρίνονται στη Γ' φάση.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ηλιούπολης):
ΓΣ Ηλιούπολης - Ιωνικός 12-6, Υδραϊκός - Ολυμπιακός 6-15, Παλαιό Φάληρο - ΓΣ Ηλιούπολης 13-6, Ιωνικός - Υδραϊκός 5-12.
Η Βαθμολογία: 1. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 3. Υδραϊκός 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (3 αγ.), 5. Ιωνικός 0 (3 αγ.).
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Ηλυσιακός - ΝΟ Βουλιαγμένης 11-12, Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 14-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης - Ηλυσιακός 2-19, Νο Βουλιαγμένης - Παναθηναϊκός 7-12.
Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (3 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. Ηλυσιακός 3 (3 αγ.), 5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0 (2 αγ.).
Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης - ΑΟ Καστέλας 1-8, ΝΟ Χίου - Νηρέας Χαλανδρίου 13-13, ΣΚ Ροή - ΑΟ Πετρούπολης 12-3, ΑΟ Καστέλας - ΝΟ Χίου 7-19.
Η Βαθμολογία: 1. ΣΚ Ροή 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Χίου 4 (2 αγ.), 3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (2 αγ.), 4. ΑΟ Καστέλας 3 (3 αγ.), 5. ΑΟ Πετρούπολης 0 (3 αγ.).
Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):
Μίλων - Νηρέας Γέρακα 5-9, Εθνικός Πειραιά - ΑΝΟ Γλυφάδας 10-5, ΓΣ Περιστερίου - Μίλων 17-6, Νηρέας Γέρακα - Εθνικός Πειραιά 7-6.
Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Γέρακα 9 (3 αγ.), 2. Εθνικός Πειραιά 3 (2 αγ.), 3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 3 (2 αγ.), 5. Μίλων 0 (3 αγ.).
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Φοίβος 19-4, ΚΕ Κοζάνης - Άρης 9-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης - ΠΑΟΚ 0-31, ΠΑΣ Φοίβος - ΚΕ Κοζάνης 7-7.
Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 9 (3 αγ.), 2. ΠΑΣ Φοίβος 4 (3 αγ.), 3. Άρης 3 (2 αγ.), 4. ΚΕ Κοζάνης 1 (2 αγ.), 5. ΣΑΠ Νεάπολης 0 (2 αγ.).
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποεσιδώνιο):
ΟΦΘ - Ηρακλής 20-5, Δελφίνια Πτολεμαϊδας - Πανσερραϊκός 9-17, ΧΑΝΘ - ΟΦΘ 4-17, Ηρακλής - Δελφίνια - Πτολεμαϊδας 7-8.
Η Βαθμολογία: 1. Πανσερραϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΟΦΘ 6 (3 αγ.), 3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3 (2 αγ.), 4. Ηρακλής 3 (3 αγ.), 5. ΧΑΝΘ 0 (2 αγ.).
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
ΟΥΚ Βόλου - ΝΟ Λάρισας 9-2, ΝΕ Λάρισας - Νηρέας Λαμίας 7-5.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Χανίων - Πλιτς Πλατς 15-5, ΝΟ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 12-5, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 8-15, ΟΦΗ - Πλιτς Πλατας 11-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
...........................
3. ΟΦΗ 3
4. Πλιτς Πλατς 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΑΟ Κέρκυρας - ΝΟ Πατρών 5-18, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 10-5, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΑΟ Κέρκυρας 10-10.
Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΕ Πατρών 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Ναυπλίου 3 (3 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Καλαμάτας 1 (3 αγ.).