Πέρασαν και από τα Χανιά οι Νέοι της Παναχαϊκής

Σάββατο, Φεβρουάριος 2, 2019 - 11:31μμ

Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Football League, η Παναχαϊκή συνέχισε τις επιτυχίες κερδίζοντας αυτή τη φορά με 2-0 στα Χανιά τον ΑΟΧ-Κισσαμικό.

Οι "κοκκινόμαυροι" που αγωνίστηκαν υπό τις οδηγίες του Τάσου Γιαλουρή, δεν άφησαν περιθώρια στους γηπεδούχους και από το πρώτο ημίχρονο "καθάρισαν".

Στο 25' ο Σταυρόπουλος με πέναλτι άνοιξε το σκορ, με την παράβαση να έχει κερδίσει ο Τσότρας. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Βασιλικόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ της Παναχαϊκής.

Η σύνθεση της Παναχαϊκής: Οικονομόπουλος, Βασιλόπουλος, Λαζανάς (60' Αγριμάκης), Καλαμπόκας, Καρμακόλιας (84' Γερογιάννης), Μαχαίρας, Βασιλικόπουλος, Παπαγεωργίου, Τσότρας (75' Τσεκούρας), Σταυρόπουλος (70' Μακρής), Λιμάτσι