Συνεχίστηκε το Σάββατο το απόγευμα (12/2) το 92ο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας ΕΠΣ Αχαΐας.
Είχαμε ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις όπου ξεχώρισαν τα «διπλά» του Πάτραι, του Αρη, του Αστέρα και της Αιγείρας, αλλά και η νίκη του Κεραυνού.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα!
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
A' ΟΜΙΛΟΣ
Αχαιός Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων 1-2
Δόξα Παραλίας – Δίας 5-1
Πανμοβριακός – Λιμνοχώρι 1-0
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Πατρών – ΑΠΣ Πάτραι 0-1
Αναγέννηση Πατρών – Άρης Πατρών 0-2
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Πατρών Askounis – A.E. Αιγείρας/Ακράτας 0-1
Θύελλα Αιγίου – Αετός Ρίου 2-1
Κεραυνός Aγίου Βασιλείου – Νίκη Προαστείου 1-0
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Φαραϊκός – Αστέρας Μιντιλογλίου 1-1
ΑΕ Αιγίου – Φλόγα Ροδιάς 3-0
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ροΐτικα – Βασιλικό 1-1
TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
Αγώνες της Κυριακής 13-02-2022 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-ΑΓ/ΚΗ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ | ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ | ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ | ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ | ΒΟΗΘΟΙ |
Α' κατηγορία-1ος Όμιλος-17η | 15:30 | Δημοτικό Κ. Αχαΐας | Αχαΐκή-Ικαρος Πετρωτού | - | ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |
Α' κατηγορία-2ος Όμιλος-17η | 15:30 | ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας | Εθνικός - Πολύτεκνος-Ατρόμητος Πατρών | - | ΚΑΔΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |
Α' κατηγορία-2ος Όμιλος-17η | 15:30 | Προσφυγικών | Α.Π.Ο. Αρόη-Πήγασος Μπεγουλακίου | - | ΒΑΒΑΡΟΥΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |
Α' κατηγορία-3ος Όμιλος-17η | 15:30 | Ρίου | Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Άνω Καστρίτσι | - | ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | |
Β' κατηγορία-1ος Όμιλος-15η | 13:00 | ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας | Άτλας Α.Σ.-Γαλήνη | - | ΠΡΑΝΤΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | |
Β' κατηγορία-1ος Όμιλος-15η | 15:30 | Λάππα | Ατρόμητος Λάππα 2015-Δάφνη Πατρών | - | ΜΑΧΑΙΡΑΣ-ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | |
Β' κατηγορία-1ος Όμιλος-15η | 15:30 | Ζαρουχλεΐκων | Πυρσός Πατρών-Αχαϊκός | - | ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |
Β' κατηγορία-1ος Όμιλος-15η | 15:30 | Χαλανδρίτσας | Πείρος Ισώματος-Ολυμπιακός Πατρών | - | ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | |
Β' κατηγορία-1ος Όμιλος-15η | 15:30 | Άνω Αλισσού | Καμίνια-Σταροχώρι | - | ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |
Β' κατηγορία-2ος Όμιλος-15η | 12:30 | Πλαστήρα | Άβυθος Αιγιάλειας-Αχιλλέας Καμαρών | - | ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |
Β' κατηγορία-2ος Όμιλος-15η | 15:30 | Βραχνεΐκων | Πετεινοί-Αστήρ Τέμενης | - | ΔΑΝΙΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | |
Β' κατηγορία-2ος Όμιλος-15η | 15:30 | Ζήριας | Φοινικας Ζήριας-Αργυρά Πατρών | - | ΚΑΜΖΟΛΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ | |
Β' κατηγορία-2ος Όμιλος-15η | 15:30 | Αγυιάς | Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Αυτόνομη Π.Ο. | - | ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | |
Β' κατηγορία-2ος Όμιλος-15η | 15:30 | Ροδιάς | Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Απόλλων Εγλυκάδος | - | ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | |
Γ' κατηγορία-1ος Όμιλος-9η | 12:30 | Ζαρουχλεΐκων | Νεάπολη ΑΕ-Κρίνος | - | ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ | |
Γ' κατηγορία-1ος Όμιλος-9η | 15:30 | Θύελλας (Χόρτο) | Ωλενιακός-ΑΟ Τριταίας - "Ο Τριταιικός" | - | ΞΟΥΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ | |
Γ' κατηγορία-1ος Όμιλος-9η | 15:30 | Μετοχίου | Μετόχι-Δόξα Πατρών | - | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | |
Γ' κατηγορία-2ος Όμιλος-10η | 12:00 | Αγυιάς | Αίας Πατρών-Α.Ε. Αρόης | - | ΓΚΑΒΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | |
Γ' κατηγορία-2ος Όμιλος-10η | 12:30 | Πετρωτού | Α.Ε.Κ. Πατρών-Παναχαϊκός | - | ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ | |
Γ' κατηγορία-2ος Όμιλος-10η | 15:30 | Πετρωτού | Ρωμανός-Σκεπαστό | 3 - 0 | Δεν έχει ορισθεί |