Παρέμεινε ζωντανός ο Παναιγιάλειος

Κυριακή, Απρίλιος 7, 2019 - 10:28μμ

Αχαρναϊκός και Παναιγιάλειος έκαναν το καθήκον τους απέναντι σε Φοίβο και Αστέρα Αμαλιάδας αντίστοιχα και την ερχόμενη Κυριακή στο κύκνειο άσμα της φετινής σεζόν θα κριθεί η παραμονή.

Ο Παναιγιάλειος θέλει νίκη με τον Παλληνιακό εκτός και “δώρο” από τον ΠΑΟ Βάρδας, που υποδέχεται την ομάδα του Μενιδίου.

Η Νίκη Τραγανού υποβιβάστηκε, μένοντας στο 2-2 με τον Πανμοβριακό, ενώ ο Διαγόρας Βραχνεϊκων πήρε ακόμα μία νίκη με γκολ του Τσιριγώτη, “λυγίζοντας’ την Ραφήνα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Ιαλυσός-Πανηλειακός 1-1

Παναιγιάλειος-Αστέρας Αμαλιάδας 3-0

Αχαρναϊκός-Φοίβος Κρεμαστής 2-0

Νίκη Τραγανού-Πανμοβριακός Ριόλου 2-2

Διαγόρας Βραχνείκων-Θύελλα Ραφήνας 1-0

Διαγόρας Ρόδου-Παλληνιακός 1-0

Η βαθμολογία (Σε 25 παιχνίδια)

Ιαλυσός Ρόδου 58

———————————–

Διαγόρας Ρόδου 54

———————————–

ΠΑΟ Βάρδας 37

Παλληνιακός 37

Διαγόρας Βραχνεϊκων 35

Θύελλα Ραφήνας 33

Πανηλειακός 32

Αχαρναϊκός 28

———————————–

Παναιγιάλειος 27

Νίκη Τραγανού 25

Πανμοβριακός 20

Φοίβος Κρεμαστής 16

Αστέρας Αμαλ. 3

Η επόμενη 26η αγωνιστική (τελευταία) – 14/4

ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός

Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού

Αστέρας Αμ. – Ιάλυσος

Παλληνιακός – Παναιγιάλειος

Φοίβος Κρεμ. – Διαγόρας Βραχν.

Πανμοβριακός – Θύελλα Ραφ.

Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Ασπίδα Ξάνθης 4-0

ΠΑΟΚ Κοσμίου-Ορφέας Ξάνθης 0-1

Καβάλα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Νέστος Χρυσούπολης 0-2

Κεραυνός Πέρνης-ΑΕ Καλαμπακίου 1-1

Αετός Ορφανού-Πανσερραϊκός 1-2

Άρης Αβάτου-Αλέξανδρος Κιλκίς 3-0

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-Μακεδονικός 1-0

Ερμής Αμυνταίου-Νίκη Αγκαθιάς 0-1

ΠΟ Τρίγλιας-ΑΣ Γιαννιτσά 3-1

ΑΠΕ Λαγκαδά-Εδεσσαϊκός 0-3

Αλμωπός Αριδαίας-Αγροτικός Αστέρας 3-0

Άρης Παλαιοχωρίου-Μελιτέας Μελίτης 2-0

Βέροια-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-Κρόνος Αργυράδων 0-1

Τηλυκράτης Λευκάδας-Θρίαμβος Σερβιανών 2-0

ΑΕ Λευκίμμης-Σούλι Παραμυθιάς 1-0

Θεσπρωτός-Ναυπακτιακός Αστέρας 3-0

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Γρεβενά Αεράτα 4-1

ΑΟ Φλωριάδας-Μακεδονικός Σιάτιστας 0-3 α.α

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων-Θησέας Αγριάς 3-0

ΑΟ Στυλίδας-Πιερικός 0-4

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Ολυμπιακός Βόλου 0-2

Νίκη Βόλου-ΑΣ Μετέωρα 2-0

ΓΣ Αλμυρού-Αστέρας Ιτέας 1-1

Απόλλων Μακρυχωρίου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1

Φωκικός-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-3 α.α

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-Γιούχτας 1-1

Κερατσίνι-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-2

Αμπελακιακός-ΟΦ Ιεράπετρας 0-2

ΑΕ Νεάπολης-Ατσαλένιος 0-3

Εθνικός-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0

Ιωνικός-Επισκοπή 2-0

Ρεπό: Προοδευτική

7ος όμιλος

21η αγωνιστική

Χαραυγιακός-Χαλκίδα 4-1

Θύελλα Καμαρίου-Άγιος Ιερόθεος 2-0

Καλλιθέα-Άγιοι Ανάργυροι 4-1

Απόλλων Ερέτριας-ΠΑΣ Κόρινθος 2-0

8ος όμιλος

Ερμιονίδα-Καλαμάτα 0-2

ΑΟ Κατασταρίου-ΑΕ Πελλάνας 1-1

Παναρκαδικός-Ασπρόπυργος 0-3

Μανδραϊκός-Παναργειακός 1-3

Ένωση Λέρνας-ΑΟ Υπάτου 1-3

Πάμισος-ΑΟ Εικοσιμίας 1-1

Αστέρας Βλαχιώτη-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-5

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική