Το πανόραμα της 4ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους της Α' κατηγορίας

Κυριακή, Οκτώβριος 14, 2018 - 9:49μμ

Ολοκληρώθηκε με δύο αναμετρήσεις η 4η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΑ. Από ένα παιχνίδι είχαμε στον κάθε όμιλο, με την Πάτρα 2005 να παίρνει άνετη νίκη επί της Αναγέννησης Πατρών στον 1ο και τον Κεραυνό να παίρνει εύκολο διπλό επί του Ζαβλανίου.

Θύελλα Πατρών και Αιγίου, Κεραυνός, Άρης και Ατρόμητος συνεχίζουν το δυνατό ξεκίνημά τους, φαντάζοντας από τώρα τα μεγάλα φαβορί για τα πλέι οφ ανόδου, το πρωτάθλημα βέβαια έχει πολύ δρόμο μπροστά του και στους δύο ομίλους, με τα μπαράζ ανόδου και παραμονής να ακολουθούν.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ όμιλος

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Θύελλα Πατρών  1-3

Ατρόμητος Πατρών – Δίας  Σαραβαλίου  1-0

Δόξα Χαλανδρίτσας – Δόξα Παραλίας  0-2

Πήγασος Μπεγουλακίου – Εθνικός Σαγεΐκων  1-0

Πάτρα 2005 – Αναγέννηση Πατρών  3-0

Αχαϊκή – Τριταιικός  3-0 (α.α.)

Επόμενη (5η αγωνιστική)

Τριταιικός – Θύελλα Πατρών  0-3 (α.α.)

Δίας Σαραβαλίου – Αχαϊκή

Δόξα Παραλίας – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Αναγέννηση Πατρών – Ατρόμητος

Πήγασος Μπεγουλακίου – Δόξα Χαλανδρίτσας

Εθνικός Σαγεΐκων – Πάτρα 2005   

Η βαθμολογία

ΘΕΣΗΟΜΑΔΑΒΑΘΑΓΔΓΣΥΝΟΛΟΕΝΤΟΣΕΚΤΟΣΠΟΙΝΕΣ
ΝΙΗΓ+Γ-ΝΙΗΓ+Γ-ΝΙΗΓ+Γ-
1-  Θύελλα Πατρών12440012320082200410
2-  Ατρόμητος Πατρών1244009130061100300
3-  Δόξα Παραλίας9430110310163200400
4-  Πάτρα 2005 A.E.742116220050011120
5-  Αστέρας Τσουκαλεΐκων642025410123101310
6-  Δόξα Χαλανδρίτσας642026710112101550
7-  Δίας Σαραβαλίου441124601102101440
8-  Πήγασος Μπεγουλακίου4411271010144011360
9-  Αναγέννηση Πατρών4411251001022102380
10-  Αχαΐκή331024610144001020
11-  Εθνικός Σαγεΐκων040040700101003060
12-  Τριταιικός030030900206001030

Β’ όμιλος

Ζαβλάνι/Αίας – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου  1-3

Δρέπανο – Φοίνικας/Ζήρια  1-1

Αετός Πατρών – Αναγέννηση Ψαθοπύργου  2-0

Θύελλα Αιγίου – Νίκη Προαστείου  1-0

ΑΠΣ Πάτραι – Δαβουρλής  0-1

Άρης Πατρών – Πανιώνιος Αχιλλέας  3-1

Επόμενη (5η αγωνιστική)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου – Φοίνικας/Ζήρια

Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Ζάβλανι/Αίας

Νίκη Προαστείου – Δρέπανο

Δαβουρλής – Αετός Πατρών

Άρης Πατρών – Θύελλα Αιγίου

Πανιώνιος Αχιλλέας – ΑΠΣ Πάτραι

Η βαθμολογία

ΘΕΣΗΟΜΑΔΑΒΑΘΑΓΔΓΣΥΝΟΛΟΕΝΤΟΣΕΚΤΟΣΠΟΙΝΕΣ
ΝΙΗΓ+Γ-ΝΙΗΓ+Γ-ΝΙΗΓ+Γ-
1-  Άρης Πατρών1244008320052200310
2-  Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου1043105120020110310
3-  Κεραυνός Αγίου Βασιλείου1043105111010200410
4-  Αετός Πατρών742115111121100300
5-  Νίκη Προαστείου742117511043101320
6-  Πάτραι Α.Π.Σ.541215101101110500
7-  Δρέπανο441124311041002020
8-  Δαβουρλής K. 92441124500112111330
9-  Φοινικας Ζήριας441125810123011350
10-  Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)3410361010042003280
11-  Ζαβλάνι-Αίας ΑΠΣ140131700317010000
12-  Αναγέννηση Ψαθόπυργου0400421200218002140
Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική