Παγκόσμια... Νάπολη Πατρών - Νικηφόρα πρεμιέρα στην Αλάνια

Δευτέρα, Οκτώβριος 21, 2019 - 3:00μμ

Κάνοντας με επική ανατροπή, η Νάπολη Πατρών κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 της Ρεάλ Μίνστερ από την Γερμανία, στην 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου του World winners cup στην Αλάνια της Τουρκίας και φλερτάρει με την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την πατρινή ομάδα να μπαίνει νωθρά στο παιχνίδι και τους Γερμανούς να προηγούνται με 1-0 και 2-1, αλλά τον Σεμένοφ να ισοφαρίζει προσωρινά σε 1-1.

Η β' περίοδος ολοκληρώθηκε χωρίς κάποιο τέρμα και στο τέλος οι... Ρώσοι "χτύπησαν" στο κατάλληλο σημείο για τη νίκη. Ένα ψαλιδάκι του Νικονόροφ και ένα γκολ, έπειτα από κόρνερ του "Τσάρου Μπορίς" και προβολή στο β' δοκάρι του Σεμένοφ, 3,5 λεπτά πριν το τέλος, χάρισαν τη νίκη στους Ναπολιτάνους...

* Αύριο στις 9:30 οι Πατρινοί αναμετρόνται με την Νιγηριανή Κέμμπι.

Η σύνθεση

Νάπολη Πατρών: Κοσάρνι, Παπαζαφείρης, Τσίμπιτσης, Σταυρόπουλος, Σεμένοφ Κακαρούμπας, Γεωργικόπουλος, Νικονόροφ.

* Δεν αγωνίστηκαν οι Ψαρράς, Μαρίδης και Κατσίβελης που έμειναν στον πάγκο...

** Χωρίς τον Διαμαντόπουλο αγωνίστηκε η Νάπολη αφού ήταν τιμωρημένος από το "Euro Winners Cup" στο Ναζάρε.

*** Με την κίτρινη εμφάνιση παρατάχθηκαν οι Αχαιοί στο πρώτο τους ματς στην διοργάνωση.