Όσο ζει ελπίζει ο Παναιγιάλειος- Έπεσε ο Πανμοβριακός

Κυριακή, Μάρτιος 31, 2019 - 9:11μμ

Με την 24η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στο ποδόσφαιρο. Ο Παναιγιάλειος έκανε μεγάλο βήμα για να πλησιάσει στην παραμονή του αλλά ακόμα δεν εξαρτάται από τον ίδιο, ενώ ο Πανμοβριακός επιστρέφει στα τοπικά πρωταθλήματα.

Σε μία αγωνιστική που ο Ιάλυσος με το εύκολο «διπλό» στο Ριόλο πανηγύρισε την επιστροφή του στη Football League μετά από πολλά χρόνια, οι γηπεδούχοι «έχασαν» οριστικά την κατηγορία.

Ο Παναιγιάλειος πήρε σπουδαίο «διπλό» στον Πύργο αλλά ξύπνησε αργά και πλέον δεν περνάει από το χέρι του η παραμονή.

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων δεν έκανε το χατίρι στος Αιγιώτες καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με τη Νίκη Τραγανού, η οποία παραμένει στο κυνήγι της παραμονής.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:

ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας 0-0

Αστέρας Αμαλιάδας-Παλληνιακός 0-4

Πανηλειακός-Παναιγιάλειος 0-1

Θύελλα Ραφήνας-Αχαρναϊκός 0-1

Πανμοβριακός-Ιάλυσος 0-4

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Νίκη Τραγανού 1-1

Ρεπό: Φοίβος Κρεμαστής

Η επόμενη (25η) αγωνιστική:

Νίκη Τραγανού - Πανμοβριακός

Ιάλυσος Ρόδου - Πανηλειακός

Παναιγιάλειος – Αστέρας Αμαλ.

Διαγόρας Ρόδου - Παλληνιακός

Αχαρναϊκός – Φοίβος Κρεμ.

Διαγόρας Βραχν. - Θύελλα Ραφ.

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

Η βαθμολογία

Ιάλυσος Ρόδ.  57    43-6

-----------------------------------

Διαγόρας Ρόδ.  51    41-9

-----------------------------------

ΠΑΟ Βάρδας    37    30-24

Παλληνιακός  37    33-21

Θύελλα Ραφ.  33    25-19

Διαγόρας Βραχν.  32    27-18

Πανηλειακός  31    29-22

Αχαρναϊκός  25    21-16

-----------------------------------

Παναιγιάλειος  24    21-33

Νίκη Τραγανού  24    20-29

Πανμοβριακός Ριόλ. 19    19-34

Φοίβος Κρεμαστής  16    11-31

Αστέρας Αμαλ.  3    4-62 

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Ορφέας Ξάνθης-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ασπίδα Ξάνθης 0-3

Νέστος Χρυσούπολης-ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0

ΑΕ Καλαμπακίου-Καβάλα 1-3

Πανσερραϊκός-Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0

Αετός Ορφανού-Άρης Αβάτου 1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς-Κεραυνός Πέρνης 2-2

2ος όμιλος

Νίκη Αγκαθιάς-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0

ΑΣ Γιαννιτσά-Μακεδονικός 1-1

Εδεσσαϊκός-Ερμής Αμυνταίου 3-0

Αγροτικός Αστέρας-ΠΟ Τρίγλιας 0-3

Μελιτέας Μελίτης-ΑΠΕ Λαγκαδά 5-1

Ολυμπιακός Κυμίνων-Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Άρης Παλαιοχωρίου-Βέροια 2-1

3ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Μακεδονικός Φούφα 2-0

Θρίαμβος Σερβιανών-Κρόνος Αργυράδων 1-1

Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-3

Μακεδονικός Σιάτιστας-ΑΕ Λευκίμμης 2-1

Γρεβενά Αεράτα-Θεσπρωτός 1-2

ΑΟ Φλωριάδας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-3 α.α

Ρεπό: Σούλι Παραμυθιάς 

4ος όμιλος

Πιερικός-Θησεάς Αγριάς 3-1

Ολυμπιακός Βόλου-Φωκικός 6-1

ΑΣ Μετέωρα-ΑΟ Στυλίδας 4-0

Αστέρας Ιτέας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 3-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Νίκη Βόλου 0-0

ΓΣ Αλμυρού-Απόλλων Μακρυχωρίου 4-0

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΟ Σελλάνων 0-3 α.α 

5ος όμιλος

Προοδευτική-Ατρόμητος Πειραιά 1-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Γιούχτας 1-0 

Ατσαλένιος-Κερατσίνι 1-0

ΑΟ Παλαιόχωρας-Αμπελακιακός 0-1

Επισκοπή-ΑΕ Νεάπολης 6-1

Εθνικός-Ιωνικός 0-0

Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας 

7ος όμιλος – 21η αγωνιστική

Χαραυγιακός-Χαλκίδα Αναβολή

Αιγάλεω-Ηλυσιακός 2-0 (Κυριακή 31/3-16:00)

Αιολικός-Πανθηραϊκός 2-1

Θύελλα Καμαρίου-Άγιος Ιερόθεος Αναβολή

Καλλιθέα-Άγιοι Ανάργυροι Αναβολή

Απόλλων Ερέτριας-Κόρινθος Αναβολή 

 

ΑΕ Πελλάνας-Ερμιονίδα 0-0

Ασπρόπυργος-Καλαμάτα 5-0

Παναργειακός-ΑΟ Κατασταρίου 2-0

ΑΟ Υπάτου-Παναρκαδικός 1-1

ΑΟ Εικοσιμίας-Μανδραϊκός 2-6

Αμβρυσσέας Διστόμου-Ένωση Λέρνας 3-0

Πάμισος-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική