Ο Ατρόμητος αποκλείστηκε από την Λέγκια

Τετάρτη, Αύγουστος 14, 2019 - 9:35μμ

Παρά το 0-0 του πρώτου αγώνα στη Βαρσοβία, ο Ατρόμητος δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα και να πετάξει εκτός συνέχειας τη Λέγκια.

Οι Πολωνοί ήταν πιο έτοιμοι αυτή την περίοδο και κατάφεραν να περάσουν 0-2 από το Περιστέρι το βράδυ τ, παίρνοντας την πρόκριση για τα playoffs του Europa League. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου θα επικεντρωθεί πλέον στις εγχώριες υποχρεώσεις της.

Η Λέγκια πέτυχε το πρώτο της γκολ στο 29' με τον Στολάρσκι, για να έρθει στο 51' ο Γκβίλια και να γράψει το 0-2, το οποίο έμελλε να είναι το τελικό σκορ. Ο Ατρόμητος είχε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ήταν πολύ κακός στο δεύτερο, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί δίκαια από μια ομάδα που στα δυο 90λεπτα φάνηκε να είναι συνολικά καλύτερη.