Ντόρτια και μαράζια για την Παναχαϊκή στο Βέλγιο (ΦΩΤΟ)

Κυριακή, Ιούλιος 21, 2019 - 9:12μμ

Βαριά ήττα με 4-1 από την Οστάνδη γνώρισε στο Βέλγιο το βράδυ της Κυριακής η Παναχαϊκή στη "Versluys Arena" στο τρίτο φιλικό αγώνα της βασικής προετοιμασίας.

Οι "κοκκινόμαυροι" εμφανίστηκαν αρκετά κουρασμένοι και υπέκυψαν εύκολα σε έναν ανώτερο αντίπαλο.

ΤΟ ΦΙΛΜ

89' 4-1 για την KV Oostende με αυτογκόλ του Avdic στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα από επικίνδυνη σέντρα

78' Νέα ευκαιρία! Ο Παπατόλιος έβγαλε ωραία μπαλιά στον Αντωνακόπουλο αυτός έκανε την παράλληλη πάσα αλλά πριν προλάβει ο Danilo να σκοράρει έδιωξε ο τερματοφύλακας της KV Oostende

71' Ο Danilo εκτελεί πανέμορφα το φάουλ αλλά η μπάλα περνά ξυστά από το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα της KV Oostende

63' Σουτ του Βαρσαμίδη μπλοκάρει ο αντίπαλος γκολκίπερ

54' Τρομερό σουτ του Μαυριά διώχνει ο αντίπαλος τερματοφύλακας!

50' Ο Σούλης αναγκάστηκε να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση σε πρώτο χρόνο ωστόσο στην επαναφορά έγινε το 3-1 για την KV Oostende

46' Δύο αλλαγές για την Παναχαϊκή. Βασιλικόπουλος αντί Σταμόπουλου και Avdic αντί Τσελεπίδη

35' Προ κενής εστίας ο Κυνηγόπουλος αστοχεί! Απίθανη ευκαιρία!

30' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Ο Μωραΐτης απέναντι από τον τερματοφύλακα της γηπεδούχου ομάδας δεν κατάφερε να σκοράρει!

22' Γκολ για την Παναχαϊκή! Από κόρνερ του Λινάρδου ο Τσελεπίδης πηδάει πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά σκοράρει για το 2-1!

13' Αδράνεια στην άμυνα της Παναχαϊκής και 2-0 μέσα σε δύο λεπτά για τους γηπεδούχους

11' 1-0 ανοίγει το σκορ η KV Oostende

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Σούλης, Πατάπης, Σταμόπουλος, Markovic, Τσελεπίδης, Μουστακόπουλος, Μαυριάς, Λινάρδος, Μωραΐτης, Κυνηγόπουλος, Madsen.
Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική