Μεγάλες επιδόσεις από τους 29 Αχαιούς πρωταθλητές στίβου (ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Δευτέρα, Ιούλιος 16, 2018 - 1:39μμ

Τα τρία μετάλλια από τις αθλήτριες της Ολυμπιάδας, Μουρτά και Φουτσιτζίδου, η ανάδειξη της Ολυμπιάδας σε πρώτο επαρχιακό σωματείο στις γυναίκες, τα πολλά ατομικά ρεκόρ και μερικές εξαιρετικές επιδόσεις χαρακτήρισαν τον απολογισμό των Αχαιών αθλητών στίβου που πήραν μέρος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών - γυναικών που ολοκληρώθηκε στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματά τους:

* 2η Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα - νέα) στα 400μ. με 53.21 (6η επίδοση στον προκριματικό 55.63). 3η στα 800μ. με 2.08.85 (5η επίδοση στον προκριματικό με 2.11.62).
* 3η Αναστασία Φουτσιτζίδου (Ολυμπιάδα) στο τριπλούν με 12.69μ. (7η επίδοση στον προκριματικό με 12.33μ.). 13η στο μήκος με 5.65μ.
* 4ος Παναγιώτης Δούκας (ΓΣ Αμαρουσίου) με την 4Χ400μ. σε 3.24.46. 12ος στα 400μ. με 50.84. Ακυρος με την 4Χ100μ.
* 5ος Γιώργος Σγούρας (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48. 13ος στα 400μ. με 50.84.
* 5ος Μίμης Καυκάς (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48. 31ος στα 100μ. με 11.40.
* 5ος Πάνος Καραγεώργος (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48.
* 5ος Αλέξανδρος Κυδωνιάτης (Πέλοπας) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48. 39ος στα 100μ. με 11.53.
* 6ος Αουρέλ Γιούρα (Εσπερος - έφηβος) στα 1.500μ. 3.59.57. 14ος στα 800μ. με 1.57.43.
* 7η Πολυτίμη Μαντά (Ολυμπιάδα - νέα) στα 100μ. με 12.21 (11η επίδοση στον προκριματικό με 12.28). 8η στα 200μ. με 25.17 (7η επίδοση στον προκριματικό με 25.03).
* 8η Ελένη Κυδωνιάτη (Πέλοπας) στα 3.000μ. στιπλ με ν.α.ρ. 11.55.44. 15η στα 5.000μ. με 19.21.61.
* 9oς Ντένις Γιούρα (Εσπερος - νέος) στα 5.000μ. με ν.α.ρ. 14.53.10.
* 10η Στεφανία - Χριστίνα Κωτσοπούλου (Κούρος - νέα) στο μήκος με 5.67μ. (12η επίδοση στον προκριματικό με 5.67μ.).
* 10η Χριστιάνα Παπαδημητροπούλου (Κούρος) στο τριπλούν με 11.88μ. (9η επίδοση στον προκριματικό 12.07μ.).
* 11ος Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακός) στα σφαίρα με 14.83 (9η επίδοση στον προκριματικό 15.66μ.).
* 12η Δανάη Ασημακοπούλου (Αρίων - νέα) στα 400μ. με 58.51. 17η στα 200μ. με 26.51 (16η επίδοση στον προκριματικό με 25.897).
* 13ος Θανάσης Οικονόμου (Ολυμπιάδα - νέος) στα 200 με 22.35 (11η επίδοση στον προκριματικό με 22.43). 14ος με την 4Χ100 σε 43.66. 23ος στα 100μ. με ι.α.ρ. 11.14.
* 13η Κατερίνα Δαγρέ (Ολυμπιάδα - νέα) στα 1.500μ. με 4.52.25. 17η στα 800μ. με 2.23.52.* 14ος Βασίλης Σακελλαρίου (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ100 σε 43.66. 29ος στα 400μ. με 53.41.
* 14ος Στέφανος Γιαννακόπουλος (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ100 σε 43.66. 17ος στο μήκος με ν.α.ρ. 6.94μ.
* 14ος Γιώργος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στη σφαίρα με ν.α.ρ. 14.83μ. 22ος στον δίσκο με 40.62μ.
* 14η Μαρία Κυδωνιάτη (ΓΣ Τρικάλων - νέα) στα 400μ. εμπ. με 1.09.95.
* 14ος Θανάσης Γκίλας (Ολυμπιάδα - έφηβος) με την 4Χ100 σε 43.66. 18ος στα 400μ. με ν.α.ρ. 51.39.
* 20ή Ιωάννα - Μαρία Νεδέλκου (Κούρος - νέα) στα 1.500μ. με ν.α.ρ. 5.01.04.
* 20ός Παναγιώτης Διονυσακόπουλος (Πέλοπας) στα 1.500μ. με 4.19.73.
* 21η Αθανασία Χριστουδουλοπούλου (Κούρος - νέα) στα 800μ. με 2.33.91.
* 22η Κατερίνα Καρανάσσου (Αρίων - νέα) στα 800μ. με ν.α.ρ. 2.34.36.
* 27ος Στάθης Τσιτσιβός (Παναχαϊκή) στα 200μ. με 23.51. 31ος στα 100μ. με ν.α.ρ. 11.40.
* Ακυρη Δάφνη Ντουλαπτσή - Τέιβεν (Κούρος - νεάνιδα) στο μήκος.

ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική