Ήττα και παράπονα για την Παναχαϊκή

Σάββατο, Νοέμβριος 24, 2018 - 11:45μμ

Η Παναχαϊκή ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον Κόροιβο σε μία αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Α2 Εθνικής βόλεϊ των ανδρών. Οι "κοκκινόμαυροι" προηγήθηκαν με 1-0 κερδίζοντας οτ πρώτο σετ με 25-22, ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 κατακτώντας το δεύτερο με 14-25.

Ωστόσο ενδιαφέρον είχε το τρίτο σετ στο οποίο η πατρινή ομάδα είχε προβάδισμα με 23-17 και στη συνέχεια με 24-21.

Σε εκείνο το σημείο ο διαιτητής έδειξε κόκκινη στον Σταματόπουλο και ο Κόροιβος μείωσε περισσότερο σε 24-22 κερδίζοντας τελικά το σετ με 26-24, ενώ πήρε και το τέταρτο άνετα με 25-18.

Όπως είναι λογικό στην Παναχαϊκή έχουν γι άλλη μία φορά παράπονα για τη διαιτησία.

Τα σετ: 25-22, 14-25, 24-26, 18-25

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Στ. Σταματόπουλος): Πατρινός, Σαλαβασίδης, Κανάς, Μαμμάσης, Ζωντανός, Χασάπης, λίμπερο ο Σακκάς, Γιαννόπουλος.