Ήττα και αποκλεισμός για τον ΝΟ Βουλιαγμένης

Τετάρτη, Δεκέμβριος 5, 2018 - 8:00μμ

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του LEN Euro Cup, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα από την Ιταλική Ορτίτζια, με σκορ 9-6, στο Κολυμβητήριο του Λαιμού.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή με τις δύο ομάδες να είναι πολύ κοντά (2-2), ενώ με τη λήξη του ημιχρόνου η Ορτίτζια βρέθηκε μπροστά στο σκορ (3-4). Στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟ Βουλιαγμένης δεν αξιοποίησε τον παίκτη παραπάνω και η διαφορά ανέβηκε στα δύο τέρματα (4-6). Στο τέταρτο οκτάλεπτο, η ομάδα του Λαιμού έφτασε κοντά στην ισοφάριση (6-7), όμως δεν κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα, με την Ιταλική ομάδα να παίρνει τη νίκη με 9-6 και παράλληλα, την πρόκριση στην ημιτελική φάση του LEN Euro Cup.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 1-2 , 1-2 , 2-3

ΝΟ Βουλιαγμένης: Χρύσανθος, Μπάσιτς 1, Καλογερόπουλος, Γκιουβέτσης 2, Τσάταλιος, Γούβης, Αφρουδάκης, Μπούχα, Ποντικέας, Καπετανάκης, Τίγκας 3, Σολανάκης, Κουρούβανης

ΟρτίτζιαΚαρούζο, Κάσσια, Αμπέλα, Ζέλατσα 1, Ντι Λουτσιάνο, Φάρμερ 2, Τζιάκοπο, Λιφάντε 1, Ροτόντο 1, Βαπένσκι 3, Σούσακ, Ναπολιτάνο 1, Πελεγκρίνο