Ήττα για την Ακαδημία των Σπορ στο ντέρμπι με τα Βριλήσσια

Δευτέρα, Ιανουάριος 20, 2020 - 11:50πμ

Την ήττα γνώρισε η Ακαδημία των Σπορ στο ντέρμπι της 2ης θέσης της Β’ Εθνικής χάντμπολ, από τα Βριλήσσια στο Κουκούλι. Οι Πατρινοί ξεκίνησαν καλά και έμειναν κοντά μέχρι το ημίχρονο.

Δεν υπήρχε συνέχεια στο ρυθμό των παικτών της Ακαδημίας των Σπορ με αποτέλεσμα όταν έπαιρναν μία διαφορά στο σκορ να μην μπορούν να την κρατήσουν ή να την αυξήσουν.

Οι φιλοξενούμενοι πιο έμπειροι εκμεταλλεύτηκαν την αδυναμία αυτή των γηπεδούχων ιδιαίτερα το τελευταίο δεκάλεπτο όπου αύξησαν την διαφορά υπέρ τους και δίκαια πήραν το ροζ φύλλο αγώνος.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ= 23 - 28 (ημ. 12-13).

Διαιτήτευσαν οι: Φωτακίδης - Τσάλκωνας.

Τα 5λεπτα: 3-3, 6-6, 6-7, 9- 8, 11-9, 12-13, 14-15, 17-17, 19-20, 22-21, 22-25, 23-28.

Οι 2λεπτες αποβολές: 5-3. Τα πέναλτι: 1/1, 7/4.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Ρουσσόπουλος 1, Α. Παπαγιαννόπουλος 3, Χ. Παπαγιαννόπουλος, Γεωργίου 5, Παναγιωταρόπουλος 5, Ακριδόπουλος, Τόμσον 1, Σκαρλάτος, Μπισκανάκης, Ζάγκας, Τόμοβιτς 1, Βύρλος 1, Κολλύρης 5, Παντός, Μπεκιάρης.