Ήθελαν ισοπαλία για να μείνουν κατηγορία και ήρθαν 7-7! ΒΙΝΤΕΟ

Παρασκευή, Απρίλιος 2, 2021 - 12:32μμ

Στην β’ κατηγορία Τυνησίας Μχάμντια και Ραντές πάλεψαν για την παραμονή της στην κατηγορία και το ζητούμενο ήταν να φέρουν ισοπαλία για να “σωθούν” και οι δύο!

Όπως ήταν αναμενόμενο και απολύτως φυσιολογικό οι δύο ομάδες “μαγείρεψαν” μια ωραία ισοπαλία ωστόσο το τελικό 7-7 μας κάνει να σκεφτόμαστε κάπως περίεργα.

Το ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 1-2 και από εκεί και πέρα ξεκίνησε το… πάρτι των γκολ. Λίγο πριν το τέλος η Μχάμντια έκανε την ανατροπή και βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 7-5, όμως με 2 γκολ στις καθυστερήσεις η Ραντές πήρε το ζητούμενο εξασφαλίζοντας την παραμονή της στην κατηγορία!

Στο τέλος της ημέρας έφυγαν και οι 2 χαρούμενοι, και για την ισοπαλία και για την παραμονή αλλά και για οτιδήποτε άλλο κέρδισαν από αυτόν τον αγώνα.