Ισοπαλία για τους άνδρες της ΝΕΠ

Κυριακή, Δεκέμβριος 9, 2018 - 5:42μμ

Παρότι η ΝΕΠ είχε το προβάδισμα στο σκορ (και με σημαντικές, μάλιστα, διαφορές) σε όλο το α΄ ημίχρονο της αναμέτρησης με τον ΟΥΚ Βόλου για την πρεμιέρα της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο, εντούτοις πλήρωσε ένα μπλακ-άουτ στην επανάληψη, με αποτέλεσμα να χάσει τους 3 βαθμούς της νίκης.

Το τελικό 7-7 στον αγώνα που διεξήχθη στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» δεν μπορεί να αφήνει ικανοποιημένους τόσο τον προπονητή των «δελφινιών», Λάμπρο Αναστασόπουλο, όσο και τους παίκτες και τη διοίκηση της ομάδας, οπότε το ζητούμενο είναι όλοι στη ΝΕΠ να δουν μπροστά και να παρουσιαστούν πολύ καλύτεροι στην συνέχεια του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής.

Στο τέλος του αγώνα ένα γκολ του Καρρά σε παίκτη παραπάνω έδωσε προβάδισμα στη ΝΕΠ, όμως στην συνέχεια ο Μαρινάγης ισοφάρισε με πέναλτι 0:03 πριν από τη λήξη του αγώνα.

Διαιτήτευσαν οι Πολυχρονόπουλος και Δασκαλοπούλου.

Τα 8λεπτα: 4-1, 1-1, 1-2, 1-3.

Τα γκολ του ΟΥΚ Βόλου: Λέτσιος 2, Χ. Μαρινάγης 3, Βλιώρας 1, Κουφιδάκης 1.

Τα γκολ της ΝΕΠ: Δουρίδας 4, Τουλγαρίδης 1, Καρβουντζής 1, Καρράς 1.

Επαιξαν και οι Λιβαθηνός, Γκίρης-Κανελλόπουλος, Τραυλός, Νταλάπας, Στροφύλλας, Καρύδης, Μεντζίνης, Αντίοχος, Νάσιος, Γιαννακέας και Μανουδάκης.

* Η ΝΕΠ είχε 0/1 πέναλτι (έχασε κρίσιμο πέναλτι ο Αντίοχος).