Ισόπαλα τα ντέρμπι Αχαΐας και Ηλείας-"Αυτοκτονία" Παναιγιάλειου
Με την 12η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Στον 6ο όμιλο, ισόπαλα και μάλιστα με το ίδιο σκορ (1-1), έληξαν τα ντέρμπι της Αχαΐας και της Ηλείας.
Στην αναμέτρηση των νεοφώτιστων στα Βραχνέικα, ο Πανμοβριακός προηγήθηκε, η Νίκη Τραγανού ισοφάρισε πριν το ημίχρονο και αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.
Στην Αμαλιάδα, ο Παναιγιάλειος έγινε η τρίτη ομάδα που αφήνει βαθμούς στον Αστέρα κι έτσι παρέμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Την ήττα με 1-0 στη Ραφήνα από τη Θύελλα γνώρισε ο Διαγόρας Βραχνεΐκων, ενώ με το ίδιο σκορ ηττήθηκε ο Πανηλειακός στον Πύργο από τον πρωτοπόρο, Ιάλυσο.
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:
Παλληνιακός – Διαγόρας 0-1
Πανηλειακός – Ιάλυσος 0-1
Θύελλα Ραφήνας – Διαγόρας Βραχνεϊκων 1-0
Φοίβος Κρεμαστής – Αχαρναϊκός 1-1
Πανμοβριακός – Νίκη Τραγανού 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας – Παναιγιάλειος 1-1
Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας
Η βαθμολογία
Ιάλυσος 28
Διαγόρας Ρόδου 25
Παλληνιακός 20
ΠΑΟ Βάρδας 16
Πανηλειακός 15
Θύελλα Ραφ. 14
Διαγόρας Βραχν. 14
Αχαρναϊκός 14
Νίκη Τραγανού 13
Παναιγιάλειος 12
Πανμοβριακός 11
Φοίβος Κρεμαστής 8
Αστέρας Αμ. 3
Η επόμενη (13η) αγωνιστική
Νίκη Τραγανού – Πανηλειακός
Αχαρναϊκός – ΠΑΟ Βάρδας
Ιάλυσος – Αστέρας Αμαλ.
Παναιγιάλειος – Παλληνιακός
Θύελλα Ραφήνας – Πανμοβριακός
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Φοίβος Κρεμαστής
Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου
Τα αποτελέσματα στους άλλους ομίλους:
1ος όμιλος
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 0-2
ΑΕ Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου 0-0
Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-1
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0
Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού 1-1
2ος όμιλος
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΟ Τρίγλιας 0-0
Μελιτέας Μελίτης – Άρης Παλαιοχωρίου 1-3
Ολυμπιακός Κυμίνων – Βέροια 0-3
Νίκη Αγκαθιάς – Ερμής Αμυνταίου 1-0
Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας 2-1
Μακεδονικός – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0
Εδεσσαϊκός – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-1
3ος όμιλος
Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Φούφας 1-0
Ναυπακτιακός Αστέρας – Θεσπρωτός 1-1
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΕ Λευκίμμης 1-0
Θρίαμβος Σερβιανών – Τηλυκράτης Λευκάδας 0-1
Γρεβενά Αεράτα – ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-3
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΟ Φλωριάδας 4-0
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
4ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα – Νίκη Βόλου 0-2
Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 7-0
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού 1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-1
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων 1-0
Πιερικός – ΑΟ Στυλίδας 5-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός 0-0
5ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας – Αμπελακιακός 2-0
Παλαιόχωρα – Εθνικός 1-3
Επισκοπή – Ιωνικός 1-2
Γιούχτας – Ατρόμητος Πειραιά 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Κερατσίνι 1-0
Ατσαλένιος – ΑΕ Νεάπολης 0-2
Ρεπό: Προοδευτική
7ος όμιλος
11η αγωνιστική
Αιγάλεω – Χαραυγιακός 1-0
Θύελλα Καμαρίου – Ηλυσιακός 1-1
ΠΑΣ Κόρινθος – Άγιοι Ανάργυροι 0-0
Αιολικός – Χαλκίδα 1-0
Απόλλων Ερέτριας – Άγιος Ιερόθεος 1-1
Καλλιθέα – Πανθηραϊκός 0-0
8ος όμιλος
ΑΕ Πελλάνας – ΑΟ Κατασταρίου 0-0
Καλαμάτα – Ερμιονίδα 1-2
Παναργειακός – Μανδραϊκός 1-0
Ασπρόπυργος – Παναρκαδικός 2-1
Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Βλαχιώτη 2-3
ΑΟ Υπάτου – Ένωση Λέρνας 2-0
ΑΟ Εικοσιμίας – Πάμισος 0-2