Η τελική προσπάθεια στην Α2 για ΝΟΠ και ΝΕΠ

Πέμπτη, Ιούνιος 13, 2019 - 6:14μμ

Στην τελική του ευθεία μπαίνει το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με τους αγώνες των πλέι οφ στους δύο Ομίλους Ανόδου και των πλέι άουτ στον Όμιλο Καθόδου, από 14 έως 16 Ιουνίου.

Α' Όμιλος Ανόδου (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): Πανιώνιος, Άρης Θεσσαλονίκης, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Πατρών
Βαθμολογία
1. Πανιώνιος 3
2. Άρης Θεσσαλονίκης 2
3. Νηρέας Γέρακα 1
4. ΝΟ Πατρών 0

Β' Όμιλος Ανόδου (Δημοτικό Ιλίσιο): Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου
Βαθμολογία
1. Παναθηναϊκός 3
2. Ηλυσιακός 2
3. ΑΟΝΣ Μίλων 1
4. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα παίξουν στην Γ' Φάση του πρωταθλήματος (28-30 Ιουνίου), στους δύο Ημιτελικούς (απαιτούνται 2 Νίκες), ενώ οι υπόλοιπες για τις θέσεις 5-8 (1 αγώνας).
Οι νικήτριες ομάδες των Ημιτελικών θα αγωνιστούν (5-7 Ιουλίου) στον Τελικό και οι ηττημένες στον μικρό τελικό (θέσεις 3η – 4η), σε έναν αγώνα. Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α1 Εθνική.

ΤΑ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Όμιλος Καθόδου (Εθνικό Λάρισας): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Λάρισας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΕ Πατρών, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου
Βαθμολογία
1. ΓΣ Ηλιούπολης 3
2. ΝΟ Λάρισας 3
3. Δελφίνια Μετ/σης 2
4. ΝΕ Πατρών 2
5. ΟΦΗ 1
6. ΟΥΚ Βόλου 1
7. ΝΟ Ρεθύμνου 0
8. ΠΑΣ Φοίβος 0
Αυτό το τριήμερο (14-16/6) θα γίνουν οι 4 πρώτες αγωνιστικές και το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (22-23/6, Πάτρα), οι υπόλοιπες τρεις (3).
Οι 4 τελευταίες ομάδες της κατάταξης υποβιβάζονται στην Β' Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ Α' ΦΑΣΗΣ PLAY OFF Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ «2019»
Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 15/06/2019
Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 14:00 ΑΡΗΣ Θ. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 15/06/2019
Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 20:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 21:00 ΑΡΗΣ Θ. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 16/06/2019
Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 13:00 ΑΡΗΣ Θ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 14:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/06/2019
ΙΛΙΣΙΟ 20:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΙΛΙΣΙΟ 21:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 15/06/2019
ΙΛΙΣΙΟ 19:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΙΛΙΣΙΟ 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 16/06/2019
ΙΛΙΣΙΟ 13:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΙΛΙΣΙΟ 14:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ PLAY OUT Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ «2019»
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/06/2019
ΛΑΡΙΣΑΣ 17:00 ΟΦΗ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΛΑΡΙΣΑΣ 18:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΛΑΡΙΣΑΣ 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 15/06/2019
ΛΑΡΙΣΑΣ 09:00 ΟΦΗ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΛΑΡΙΣΑΣ 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ 12:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 15/06/2019
ΛΑΡΙΣΑΣ 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΛΑΡΙΣΑΣ 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΛΑΡΙΣΑΣ 20:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΟΦΗ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 16/06/2019
ΛΑΡΙΣΑΣ 09:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ 10:00 ΟΦΗ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ 12:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 22/06/2019
ΠΕΠΑΝΟΣ 16:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΠΕΠΑΝΟΣ 17:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΠΕΠΑΝΟΣ 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΦΗ
ΠΕΠΑΝΟΣ 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 23/06/2019
ΠΕΠΑΝΟΣ 08:00 ΟΦΗ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΠΕΠΑΝΟΣ 09:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΠΕΠΑΝΟΣ 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΠΕΠΑΝΟΣ 11:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΟΛ/ΡΙΟ ΩΡΑ 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 23/06/2019
ΠΕΠΑΝΟΣ 15:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΠΕΠΑΝΟΣ 16:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΗ
ΠΕΠΑΝΟΣ 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΠΕΠΑΝΟΣ 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική