Νέα “γκέλα” για την απογοητευτική φέτος Παναχαϊκή κόντρα στο γειτονικό Ναυπακτιακό Αστέρα στην άδεια Αγυιά.
Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι ανάμεσα σε Παναιγιάλειο και Διαγόρα Βραχνεΐκων.
Παναχαϊκή – Ναυπακτιακός 1-1: 21' Καρακλάιτς - 39' Μαχαίρας
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Αθανασόπουλος, Πολίτης, Στασινόπουλος, Σμίλτος, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Κόκας (25' λ.τ. Παπαχρονόπουλος - 76' Μικελάτος), Μπουρλάκης (76' Αλεξόπουλος), Καρακλάιτς, Στεργίδης (61' Χαντί), Κυβελίδης.
ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ: Μένιος, Μπατσής, Χριστόπουλος (70' Χριστόπουλος), Γιαννόπουλος, Αργυρόπουλος (76' Ναουμίδης), Μαχαίρας, Καλαμπόκας, Παλαιοπάνος, Καψάσκης (82' Σταθόπουλος), Μενσά (82' Κοντογιάννης), Νιφορόπουλος.
Παναιγιάλειος – Διαγόρας 2-2: 9' Ψωμαράς, 75' Σ. Αφούσι - 10' Θ. Βλασόπουλος, 80' Καπετανάκης
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ιωαννίδης, Χατζηαντωνίου, Πλατυκώστας (86' Ροδόπουλος), Σ. Αφούσι, Σπίντζος, Α. Αφούσι, Μακρίδης, Ψωμαράς, Καράκουτης (69' Βλαχόπουλος), Λιάτος (69' Βαλλιάνος), Σκούτας.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μπαρδάκης, Σταυρόπουλος, Σαρρής (91' Τριανταφυλλόπουλος), Σίδερης, Καπετανάκης, Ν. Βλασόπουλος (52' Τσεκούρας), Θ. Βλασόπουλος (76' Καραμπούλας), Αποστολόπουλος, Αλεξανδρής (76' Σκεπετάρης), Γεωργαντόπουλος, Καλλιτσουνάκης.
Τα σημερινά αποτελέσματα:
Παναχαϊκή-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1 (21′ Καρακλάιτς / 39′ Μαχαίρας)
Παναιγιάλειος-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-2 (10′ Ψωμαράς, 79΄Σ. Αφούσι / 11′ Θ. Βλασόπουλος, 85′ Καπετανάκης)
ΠΑΟ Βάρδας-Αχέρων Καναλακίου 1-2 (33′ πεν. Λαθύρης / 15΄Εμβραίζογλου, 30′ Ζδράβος)
Αποβολή : 54΄Βλάχος (τερματοφύλακας Αχέρων)
Χαμένο πέναλτι : 55΄Λαθύρης (ΠΑΟ Βάρδας) άουτ
Τηλυκράτης-Παναγρινιακός 2-0
Διαβολίτσι-Αναγέννηση Άρτας 2-0 (20΄, 55΄πεν. Ηλιόπουλος)
Εθνικός Σκουλίκάδου-Αμβρακικός 3-0 α.α.
Ρεπό : Αίας Γαστούνης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος | ||||||||
Θέση | Ομάδα | Π | Ν | Ι | Η | Γ+ | Γ- | Β |
1 | Αχέρων Καναλακίου | 6 | 5 | 1 | 0 | 13 | 4 | 16 |
2 | Τηλυκράτης | 5 | 4 | 1 | 0 | 11 | 2 | 13 |
3 | Παναχαϊκή | 7 | 4 | 1 | 2 | 13 | 7 | 13 |
4 | Αίας Γαστούνης | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 5 | 12 |
5 | Διαβολίτσι | 6 | 3 | 2 | 1 | 14 | 9 | 11 |
6 | Ναυπακτιακός Αστέρας | 6 | 2 | 3 | 1 | 11 | 7 | 9 |
7 | Διαγόρας Βραχνεϊκων | 7 | 2 | 2 | 3 | 9 | 8 | 8 |
8 | Εθνικός Σκουλικάδου | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 8 | 7 |
9 | Αναγέννηση Αρτας | 6 | 2 | 0 | 4 | 4 | 9 | 6 |
10 | ΠΑΟ Βάρδας | 6 | 1 | 2 | 3 | 3 | 6 | 5 |
11 | Παναιγιάλειος | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | 5 |
12 | Παναγρινιακός | 6 | 1 | 2 | 3 | 1 | 5 | 5 |
13 | Αμβρακικός Λουτρού | 7 | 0 | 1 | 6 | 2 | 24 | 1 |
H επόμενη – 8η αγωνιστική
ΠΑΟ Βάρδας- Εθνικός Σκουλικάδου
Αμβρακικός Λουτρού – Παναχαϊκή
Αχέρων Καναλακίου-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ναυπακτιακός Αστέρας-Παναιγιάλειος
Αναγέννηση Άρτας-Τηλυκράτης
Παναγρινιακός -Αίας Γαστούνης
Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων
ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ
1ος όμιλος
Άρης Αβάτου-Θερμαϊκός Θέρμης 1-0
Αλεξανδρούπολη FC-Πανδραμαϊκός 1-4
Δόξα Δράμας-Αγροτικός Αστέρας 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-2
Νέστος Χρυσούπολης-Εθνικός Σοχού 1-1
Αναγέννηση Πλαγιάς-Ορφέας Ξάνθης 2-2
2ος όμιλος
ΑΣ Γιαννιτσά-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0
ΟΦΑΜ-ΑΕΠ Κοζάνης 1-3
ΦΣ Κοζάνη-ΑΕ Λευκίμμης 1-0
Ηρακλής Αμπελοκήπων-Αστέρας Καληράχης 1-1
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Θύελλα Σαρακηνών 0-0
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 2-0 (27/11)
Θησέας Αγριάς-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-0
ΠΟ Ελασσόνας-ΑΟ Υπάτου 1-1
Αταλάντη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 1-2
Ατρόμητος Παλαμά-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 0-2
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Φήκης 4-1
Αετός Μακρυχωρίου-Νέα Αρτάκη 0-3 α.α.
5ος όμιλος
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Άρης Σκάλας 1-1
Σαντορίνη-Ηλιούπολη 0-0
Χαραυγιακός-Άγιος Ιερόθεος 2-0
ΑΕ Μυκόνου-Φωστήρας 1-1
Παναρκαδικός-Ερμής Μελιγούς 2-2
Ρεπό: Ερμιονίδα
6ος όμιλος
ΑΟ Καραβάς-Εθνικός 1-3
Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Πυλίου Κω 1-0
Πανελευσινιακός-Αστέρας Βάρης 2-1
Αήττητος Σπάτων-Προοδευτική 0-1 (27/11)
Αίας Σαλαμίνας-Αιολικός (29/11, 15:00)
Ρεπό: Κερατσίνι
7ος όμιλος - 4η αγωνιστική
Αλμυρός Γαζίου-Πανιώνιος 1-1