Η Παναχαϊκή νέα νίκη, 86-84 στην Ακράτα

Κυριακή, Δεκέμβριος 15, 2019 - 7:50μμ

Με την 9η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ' Εθνικής (νότιος όμιλος).

Η ΠΓΕ δραπέτευσε με σπουδαίο διπλό από την Ακράτα, καθώς νίκησε με 86-84, ενώ νικηφόρα συνέχισε και ο Γλαύκος αλλά και η Αχαγιά '82.
Ιδού:

* Εντυπωσιακή ήταν η Παναχαϊκή που συνέχισε την εκπληκτική της πορεία επικρατώντας της Ακράτας με 84-86. Το παιχνίδι έγινε «ροντέο» από άποψη ρυθμού στη 4η περίοδο με τις ομάδες να πετυχαίνουν συνολικά 43 πόντους στη 4η περίοδο με τους Πατρινούς να είναι ψύχραιμοι στο τέλος.

* Το Χαλάνδρι είχε προβάδισμα +8 στο τέλος της τρίτης περιόδου(63-55), όμως εν τέλει γνώρισε την ήττα από την μαχητική Αχαγιά με 87-91 με τους φιλοξενούμενους να πλησιάζουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

* Τέλος, ο Γλαύκος έδειξε την δυναμική της έδρας του επικρατώντας με 73-64 επί της Κηφισιάς ελέγχοντας την αναμέτρηση στο μεγαλύτερο μέρος της.