Η Παναχαϊκή «καθάρισε» 2-0 στον Ηρόδοτο

Δευτέρα, Ιανουάριος 30, 2023 - 12:01πμ
Δίκαιη επικράτηση

Η ομάδα της Πάτρας φιλοξενήθηκε στην Αλικαρνασσό από τον Ηρόδοτο, καταφέρνoντας τη νίκη με σκορ 2-0, για την 13η αγωνιστική της Super League 2.

To 1-0 για τους φιλοξενούμενους, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου, έκανε ο Λυνάρδος στο 38′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν για να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, όμως δεν τα κατάφεραν. Σαν να μην έφτανε αυτό, η Παναχαϊκή πέτυχε και δεύτερο τέρμα, στο 84′ με τον Αλεξόπουλο.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν ένα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα, καθώς με αυτό το “τρίποντο” σκαρφαλώνουν στην 3η θέση με 27 βαθμούς. Από την άλλη, οι Κρητικοί, παραμένουν στην τελευταία θέση μαζί με τον ΠΑΟ Ρουφ, χωρίς βαθμό!

Ηρόδοτος: Γκόλοβιτς, Γρηγορόπουλος, Ντουμπιά, Πιτσόλης, Τζούνιορ Έλιο (85′ Χίντρι), Φερνάντεζ, Λεβιντσάνιν (75′ Ν. Χαλκιαδάκης), Μασάδο, Ντότης (53′ Χαϊκάλης), Φράτροβιτς, Μάρκοβιτς.

Παναχαϊκή: Θεοδωράκης, Τριμμάτης, Τσακμάκης, Λαρρέα, Τοπάλ, Λινάρδος (90+1′ Λιοφάγος), Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (74′ Π. Καρακλάιτς), Χαντί (74′ Σίλβα), Ν. Καρακλάιτς, Αλεξόπουλος.

ΟΚΤΑΡΑ Η Κ19

Η Κ19 της Παναχαϊκής αντιμετώπισε σήμερα Κυριακή (29/01,12:00) την αντίστοιχη ομάδα του Ηρόδοτου στο γήπεδο Αστριτσίου, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2 με τελικό αποτέλεσμα 1-8!

Τα γκολ της έβαλαν οι: Αθανασόπουλος (10',18'), Ντούνης (12', 36'), Ξυπολιάς(55' πέναλτι), Νικολόπουλος(70'),Κουραχάνης(30'), Τασσοπούλος(73').

Παναχαϊκή (Ράντος): Γεωργόπουλος (46' Ξυπολιας), Ανδριακόπουλος (46' Παπαδόπουλος, Γερόλυματος, Σταυρόπουλος (46' Σταθόπουλος), Κατσαΐτης, Νικολοπούλος Κων., Διαμαντόπουλος (46' Ξένος), (46' Μουρτζοπουλος), Κουραχανης,Ντουνης.