Ξεκίνησε το Σάββατο το απόγευμα (17/10) η 4η αγωνιστική τόσο στο 92ο πρωτάθλημα Α' ΕΠΣΑ, όσο και στο 86ο Β' ΕΠΣΑ.
Με γκολ του Μανούσου στο 55' η Νίκη Προαστείου απέδρασε από τον Άγιο Βασίλειο επικρατώντας 1-0 του Κεραυνού.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α’ Όμιλος
Εθνικός/Πολύτεκνος-Δίας Σαραβαλίου 2-2
Ίκαρος Πετρωτού-Πήγασος 1-2
Λιμνοχώρι-Πανμοβριακός 0-2
Αναγέννηση-Δόξα Νιφορεϊκων 1-4
Πάτρα 2005-Δόξα Χαλανδρίτσας
Αστέρας Τσουκαλείκων-Δόξα Παραλίας Αναβλήθηκε
Β’ Όμιλος
Ώρα 16.30
Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Άνω Καστρίτσι 0-0
Αιγείρα/Ακράτα-Ηρακλής Πατρών 3-2
Δαβουρλής Κ. 92-Θύελλα Αιγίου 1-2
Κεραυνός-Νίκη Προαστείου 0-1
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Β' Όμιλος
ΑΕ Αιγίου-Φλόγα Ροδιάς 1-1
Η συνέχεια
ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (4:30μ.μ.)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Κ.Ζάρρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Πατρών
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πετρωτού: Α.Π.Ο. Αρόη-Πάτραι Α.Π.Σ.
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Άρης Πατρών-Καλάβρυτα
Γήπ. Ρίου: Αετός Ρίου-Αετός Πατρών
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πετρωτού, 1μ.μ.: Αχαϊκός-Φαραικός
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 1μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Άτλας
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 1:30μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Γαλήνη
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 4:30μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Περιβόλα
Γήπ. Μιντιλογλίου, 4:30μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Ατρόμητος Λάππα
Γήπ. Άνω Αλισσού, 4:30μ.μ.: Λέων Αλισσού-Πυρσός Πατρών
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 4:30μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Ικαρος Λακκόπετρας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πετρωτού, 10π.μ.: Πετεινοί-Απόλλων Εγλυκάδος
Γήπ. Ρίου , 12:30μ.μ.: A.E. Δρέπανου-Φοίνικας/ Ζήριας
Γήπ. Αχιλλέα, 4:30μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Άβυθος Αιγιάλειας
Γήπ. Ροδιάς, 4:30μ.μ.:Απόλλων Αιγίου-Ζαβλάνι ΑΠΣ
Γήπ. Προαστίου, 4:30μ.μ.:Αργυρά Πατρών-Αστέρας Τέμενης,
Γήπ. Καμαρών, 4:30μ.μ.:Αχιλλέας Καμαρών-Αυτόνομη
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.: Δόξα Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων
Γήπ. Κ.Ζάρρας, 10π.μ.: Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Ωλενιακός
Γήπ. Μετοχίου, 4:30μ.μ.:Μετόχι-Κρίνος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 12:30μ.μ.: Βασιλικό-Σπάρτακος
Γήπ. Κ.Ζάρρας, 1μ.μ.: Ρωμανός-Α.Ε.Κ. Πατρών
Γήπ. Καλαβρύτων, 4:30μ.μ.:Σκεπαστό-Αστέρας Λεοντίου