Η Νάπολη έχασε 4-3 από την New Team Brussels

Σάββατο, Ιούνιος 11, 2022 - 6:26μμ
Για πρώτη φορά σε κανονική διάρκεια

Πρώτη ήττα σε κανονική διάρκεια για την Νάπολη, το απόγευμα του Σαββάτου από την New Team Brussels με 4-3 στη Ναζαρέ της Πορτογαλίας, σε αγώνες κατάταξης του "EURO WINNERS CUP" (θέσεις 13-16).

Αν και έχανε 2-0, στα τελευταία λεπτά έκανε ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΕΠΟΣ και παραλίγο να στείλει το ματς στην παράταση...

Η Νάπολη ξεκ'ίνησε με: Pareja, Παπαζαφείρη, Α. Διαμαντόπουλο, Jose, Beshr.

1' Σουτ-αουτ του Pareja
3' Προβολή από κοντά του Clement, δε βρίσκει στόχο
4' Σουτ του La Grange, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Pareja
6' Εντυπωσιακή ενέργεια και σουτ του Domi, απομακρύνει ο Pareja
7' Μακρινό σουτ του Pareja απομακρύνει σε πλάγιο με το κεφάλι ο Ennya
8' Σουτ του Σταυρόπουλου, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται
8' ΓΚΟΛ! Ο Groyne νικά με σουτ τον Pareja για το 1-0!
11' Άλλο ένα μακρινό σουτ του Pareja, άουτ
12' Ο Ennya εκτελεί γρήγορα ένα πλάγιο με στόχο τον Fran Mejias, αυτός πιάνει το μονοκόματο σουτ, ο Pareja είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει
Τέλος 1ης περιόδου
14' Σουτ του Aymeric από πλάγια θέση, απομακρύνει ο Pareja
16' Δεξί σουτ του Σκούρτα, χωρίς δυσκολία ο Bodden απομακρύνει
19' Ανάποδο ψαλίδι του Sarkic, ψηλά-αουτ η μπάλα
20' ΓΚΟΛ! Ο Ennya δίνει προβάδισμα ασφαλείας στους Βέλγους με σουτ
21' Δυνατό σουτ του La Grange, απομακρύνει ο Pareja με υπερένταση
21' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του La Grange, λίγο άουτ
22' Σουτ του Fran Mejias, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας των Αχαιών
23' Εντυπωσιακή ενέργεια του Σκούρτα, το σουτ του από πλάγια θέση απομάκρυνε με τις γρoθιές ο πορτιέρο της New Team
24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Α. Διαμαντόπουλου, άουτ
Τέλος 2ης περιόδου
27' Εντυπωσιακό σουτ του Sarkic με το αριστερό, από μακριά, με τη μπάλα να περνά άουτ
27' Προσωπική ενέργεια και σουτ του Jose, άουτ
28' Προσωρινή διακοπή, καθώς είναι πεσμένος ο Domi της New Team
30' Διαδοχικά σουτ από τους Βέλγους τα βγάζει όλα ο Pareja
30' ΓΚΟΛ! Ο Sarkic σκοράρει.
32' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! Ο Beshr ευστοχεί στην απευθείας εκτέλεση φάουλ που επιχείρησε. Η Νάπολη ξανά στο παιχνίδι!
34' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!! Το κάνει ξανά ο Beshr! Απευθείας φάουλ!
35' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!! Ο Pareja σουτάρει και σκοράρει από το ένα τέρμα στο άλλο!
35' ΓΚΟΛ! Από κοντά ο Aymeric βάζει την προβολή και νικά τον Pareja....
36' Κίτρινη κάρτα στον Παπαζαφείρη για διαμαρτυρία