Η γιορτή του βάδην την Κυριακή στην οδό Αγίου Ανδρέου στην Πάτρα
Λίγες μέρες έμειναν μέχρι την πρώτη εκκίνηση του "4th Patras Race Walking Festival" που θα διεξαχθεί την Κυριακή το πρωί στο κέντρο της Πάτρας, επί της οδού Αγίου Ανδρέου.
Διοργανωτής είναι η Ολυμπιάδα Πατρών υπό την αιγίδα της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου, ενώ ταυτόχρονα θα διεξαχθεί από τον ΣΕΓΑΣ και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20.000μ βάδην της κατηγορίας Νέων Ανδρών και Νέων Γυναικών.
Οι συμμετοχές μέχρι στιγμής έχουν ξεπεράσει τις 90 σε όλες τις κατηγορίες από 20 είκοσι διαφορετικά σωματεία. Ξεχωρίζουν αυτή του Γιώργου Τζατζιμάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) στα 20.000μ βάδην ανδρών, των "μικρών" Όλγας Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) και Κυριακής Φιλτισάκου (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) καθώς και της 50άρας Αγγελικής Μακρή (Ολυμπιάδα Πατρών) στα 20.000μ βάδην γυναικών, καθώς και του παίδα Αλέξανδρου Μορτζάκη (Ολυμπιάδα Πατρών) στα 10.000μ βάδην και της κορασίδας Αναστασίας Αντωνοπούλου (Ίκαρος Ν. Ιωνίας) στα 5.000μ βάδην.
Την αγωνόδικο πλαισιώνουν και τρεις διεθνείς κριτές βάδην, από το πάνελ της ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας στίβου, ώστε να αναγνωριστούν επιδόσεις καλύτερες από τα όρια συμμετοχής στις μεγάλες διεθνείς διοργανώσεις.
Ο ανώνας είναι αφιερωμένος στον Σύλλονο Ατομων με Σακχαρώδη Διαβήτη Πάτρας «Ζωή Γλυκιά» και την ημέρα του αγώνα θα λάβουν χώρα δράσεις του Συλλόνου.
Είναι επί της ουσίας η 9η διοργάνωση, που ξεκίνησε το 2010, οι πέντε πρώτες έγιναν με την επωνυμία "Βαδίζω στην Πάτρα".
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ | ||||||
20ΚΜ ΜΕΝ | ||||||
Bib no | Name | DoB | Club | Result | Remarks | |
1 | 2001 | ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | 1994 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
2 | 2002 | ΤΣΟΡΔΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 1996 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
3 | 2017 | ΤΣΑΜΟΥΔΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ | 1996 | ΟΦΗ | ||
4 | 2003 | ΣΤΑΜΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ | 2000 | ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ | Κ23 | |
5 | 2004 | ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 1999 | ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ | Κ23 | |
20ΚΜ WOΜΕΝ | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 2005 | ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 1978 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
2 | 2006 | ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ | 1983 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
3 | 2007 | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ | 1996 | ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ | ||
4 | 2008 | ΑΣΤΕΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ | 1989 | ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | ||
5 | 2009 | ΜΠΑΝΤΟΥΝΑ ΦΩΤΕΙΝΗ | 1992 | ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ | ||
6 | 2010 | ΣΤΟΥΠΕΛ ΛΥΔΙΑ | 1988 | ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ | ||
7 | 2011 | ΑΛΙΚΑΝΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ | 1998 | ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ | Κ23 | |
8 | 2012 | ΚΕΛΕΜΕΝΗ ΜΠΑΡΙΜΕ | 1999 | ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | Κ23 | |
9 | 2013 | ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ | 1998 | ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ | Κ23 | |
10 | 2014 | ΜΠΟΧΩΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ | 1998 | ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ | Κ23 | |
11 | 2015 | ΦΙΑΣΚΑ ΟΛΓΑ | 2001 | ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | Κ23 | |
12 | 2016 | ΦΙΛΤΙΣΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ | 2000 | ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ | Κ23 | |
10KM U20 ΜΕΝ | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
10KM U20 WOMEN | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 1001 | ΓΑΤΗ ΜΑΡΙΑ - ΦΙΛΙΠΠΑ | 2002 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
2 | 1002 | ΦΑΤΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑΔΝΗ | 2002 | ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ | ||
10KM U18 MEN | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 1003 | ΜΟΡTΖΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 2003 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
2 | 1004 | ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ | 2003 | ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ | ||
3 | 1005 | ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | 2003 | ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ | ||
4 | 1006 | ΜΠΟΥΣΔΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ | 2003 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
5 | 1007 | ΜΠΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ | 2003 | ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ | ||
5KM U18 WOMEN | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 501 | ΒΑΛΙΟΝΤΗ ΣΟΦΙΑ - ΙΩΑΝΝΑ | 2004 | ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | ||
2 | 502 | ΧΑΣΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ | 2004 | ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ | ||
3 | 503 | ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 2004 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
4 | 504 | ΠΑΠΠΑ ΚΥΡΙΑΚΗ | 2003 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
5 | 505 | ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 2003 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
6 | 506 | ΦΛΩΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ | 2003 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
7 | 507 | ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ | 2004 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
8 | 508 | ΚΩΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ | 2004 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
9 | 509 | ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑ | 2004 | ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ | ||
10 | 510 | ΖΩΗ ΕΛΕΝΗ | 2004 | ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ | ||
11 | 511 | ΜΑΡΝΕΛΗ ΠΑΥΛΙΝΑ - ΜΑΡΙΑ | 2004 | ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ | ||
12 | 512 | ΒΙΝΑΛΛΟ ΑΛΕΣΣΙΑ - ΑΝΤΩΝΙΑ | 2004 | ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ | ||
13 | 513 | ΠΑΛΜΟΥ ΜΑΛΕΝΑ | 2004 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
14 | 514 | ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ | 2003 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
15 | 515 | ΜΑΡΟΥΔΑ ΜΑΡΙΑΝΤΑ | 2004 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
16 | 516 | ΑΡΓΥΡΗ ΑΝΤΡΙΑΝΝΑ | 2004 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
5KM U16 BOYS | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 519 | ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΗΛΙΑΣ | 2005 | ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ | ||
2 | 520 | ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 2005 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
3 | 521 | ΚΑΥΚΑΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2005 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
4 | 522 | ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ ΕΛΥΣΑΙΟΣ | 2006 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
5 | 523 | ΤΣΑΒΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2006 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
5KM U16 GIRLS | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 525 | ΤΖΙΜΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2005 | ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ | ||
2 | 526 | ΝΙΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗ ΔΑΦΝΗ | 2006 | ΣΚΑ ΜΕΤΕΩΡΩΝ | ||
3 | 527 | ΜΠΟΥΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ | 2006 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
4 | 528 | ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ | 2005 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
5 | 529 | ΜΑΡΑΖΙΩΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2005 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
6 | 530 | ΜΠΑΡΚΑΛΗ ΕΥΦΡΑΙΜΙΑ - ΓΕΩΡΓΙΑ | 2005 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
7 | 531 | ΤΣΙΜΙΓΚΑΤΟΥ ΜΥΡΤΩ | 2005 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
8 | 532 | ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΣ | 2006 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
9 | 533 | ΠΑΠΠΑ ΕΥΑ | 2006 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
10 | 534 | ΚΟΝΙΔΑΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ | 2005 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
11 | 535 | ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ | 2005 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
12 | 536 | ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ | 2005 | ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004 | ||
2KM U14 BOYS | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 201 | ΑΝΘΙΜΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ | 2007 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν.ΙΩΝΙΑΣ | ||
2 | 202 | ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 2007 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
2KM U14 GIRLS | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 203 | ΦΛΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ | 2007 | ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ | ||
2 | 204 | ΜΟΥΤΖΟΥΡΙΔΗ ΘΕΟΔΩΡΑ | 2008 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
3 | 205 | ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΧΡΥΣΑ | 2008 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
4 | 206 | ΠΛΥΤΑΡΙΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ | 2008 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
5 | 207 | ΧΑΜΑΝΤΕ ΦΩΤΕΙΝΗ | 2007 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
6 | 208 | ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ | 2007 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
7 | 209 | ΕΣΜΕΡΛΗ ΧΡΥΣΑ | 2007 | ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
8 | 210 | ΚΟΡΚΟΤΖΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ | 2007 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
9 | 211 | ΓΙΑΝΟΥΣΟΥΣΑ ΔΗΜΗΤΡΑ | 2007 | ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | ||
10 | 212 | ΣΕΡΕΜΕΤΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ | 2007 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
11 | 213 | ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΙΑ | 2008 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
12 | 214 | ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΕΤΑ | 2008 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
1KM U12 BOYS | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 101 | ΖΕΡΒΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ | 2009 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
2 | 102 | ΑΓΚΑΛΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 2010 | ΓΣ ΒΕΛΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ | ||
3 | 103 | ΣΧΟΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΗΣ | 2010 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
1KM U12 GIRLS | ||||||
Bib no | Name | DoB | Result | Remarks | ||
1 | 104 | ΤΣΙΡΜΠΑ ΘΕΟΔΩΡΑ - ΜΑΡΙΑ | 2009 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
2 | 105 | ΤΣΙΡΜΠΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΙΟΥΛΙΑ | 2009 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
3 | 106 | ΤΣΙΣΜΕΤΖΟΓΛΟΥ ΛΥΔΙΑ | 2009 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
4 | 107 | ΤΣΟΒΙΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 2009 | ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ | ||
5 | 108 | ΜΑΚΡΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ | 2009 | ΓΣ ΒΕΛΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ | ||
6 | 109 | ΤΣΕΝΕΜΠΗ ΠΗΓΗ | 2010 | ΓΣ ΒΕΛΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ | ||
7 | 110 | ΚΑΤΣΟΡΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ | 2010 | ΓΣ ΒΕΛΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ | ||
8 | 111 | ΑΓΚΑΛΙΟΥ ΜΑΡΙΝΑ | 2013 | ΓΣ ΒΕΛΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ | ||
9 | 112 | ΜΠΕΛΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ | 2009 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
10 | 113 | ΣΑΛΠΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ | 2009 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
11 | 114 | ΣΕΡΕΜΕΤΗ ΙΩΑΝΝΑ | 2010 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
12 | 115 | ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ | 2010 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
13 | 116 | ΦΑΤΟΥΡΟΥ ΕΦΗ | 2010 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
14 | 117 | ΦΡΑΓΚΟΥ ΜΕΛΙΝΑ | 2010 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
15 | 118 | ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ | 2011 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
16 | 119 | ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΑΡΙΝΑ | 2011 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
17 | 120 | ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ | 2012 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ | ||
18 | 121 | ΤΣΕΡΙΩΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ | 2010 | ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ |
ΡΕΚΟΡ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ – COMPETITION RECORDS | ||||||
ΑΓΩΝΙΣΜΑ EVENT | ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ AGE GROUP | ΕΠΙΔΟΣΗ RESULT | ΑΘΛΗΤΗΣ ATHLETE | ΕΤΟΣ ΓΕΝ. YEAR OF BIRTH | ΣΩΜΑΤΕΙΟ CLUB | ΕΤΟΣ YEAR |
20.000m | ΑΝΔΡΕΣ/MEN | 1:29’.45’’ | Tsamoudakis Zacharias | 1996 | SOA Fokianos Karditsas | 2017 |
20.000m | ΓΥΝΑΙΚΕΣ/WOMEN | 1:38’.58’’ | Makri Aggeliki | 1978 | AEP Olympias | 2018 |
10.000m | U 20 MEN | 48’.48’’ | Kelepouris Anthimos | 2001 | Filippos Verias | 2017 |
10.000m | U 20 WOMEN | 50’.02’’ | Filtisakou Kiriaki | 2000 | G.S. El. Venizelos | 2018 |
10.000m | U 18 MEN | 48’.48’’ | Kelepouris Anthimos | 2001 | Filippos Verias | 2017 |
5.000m | U 18 WOMEN | 24’.32’’ | Seferiadi Maria | 2001 | AEP Olympias | 2018 |
5.000m | U 16 BOYS | 25’.55’’ | Mortzakis Alexandros | 2003 | AEP Olympias | 2018 |
3.000m | U 16 GIRLS | 14’.43’’ | Antonopoulou Anastasia | 2004 | GAS Ilisos | 2019 |
2.000m | U 14 BOYS | 13’.12’’ | Konidaris Dimitris | 2005 | AEP Olympias | 2017 |
2.000m | U 14 GIRLS | 10’.45’’ | Esmerli Chrysa | 2007 | GS Ikaros N.Ionias | 2019 |
1.000m | U 12 BOYS | 6’.41’’ | Anthimos Michalis | 2007 | AGS Anatoli N. Ionias | 2018 |
1.000m | U 12 GIRLS | 5’.59’’ | Karapiperi Panagiota | 2006 | AGS Anatoli N. Ionias | 2017 |