Φιλικοί αγώνες με τον Παναθηναϊκό για τον Αίολο Πάτρας - ΦΩΤΟ

Σάββατο, Νοέμβριος 9, 2019 - 10:50πμ

Δύο ήττες - σε επίπεδο ανδρών και γυναικών - γνώρισε ο Αίολος Πατρών από τον Παναθηναϊκό εντός έδρας . Οι αγώνες διεξήχθησαν στο γήπεδο του Χαϊκαλίου στην ΒΙ.ΠΕ. Πατρών σε άριστο κλίμα μεταξύ των αντιπάλων ενώ ακολούθησε και το καθιερωμένο "τρίτο ημίχρονο"  όπως είναι η παράδοση του αθλήματος.

Σε αγωνιστικό επίπεδο στους άνδρες οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 12-0 στο ημίχρονο πετυχαίνοντας δύο tries. Στην επανάληψη ο Αίολος αντέδρασε πετυχαίνοντας τους πρώτους πόντους από penalty πριν σκοράρει από μια φορά η κάθε ομάδα. Ακολούθησε ένα ακόμη try από τους γηπεδούχους με την λήξη διαμορφώνοντας το τελικό 15-17.

Στις γυναίκες, σε έναν αγώνα με εξίσου χαμηλό σκορ και τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο, ο Παναθηναϊκός εκμεταλλευόμενος την εμπειρία των αθλητριών του προηγήθηκε και κράτησε το προβάδισμα έως το τέλος πετυχαίνοντας τρία tries έναντι ενός του Αιόλου με το τελικό σκορ 7-19.