Επιτυχίες και μετάλλια για τον Πoδηλατικό Όμιλο Πατρών

Δευτέρα, Απρίλιος 4, 2022 - 9:15μμ
Πάντα στο βάθρο

Εξαιρετικά τα πήγαν οι αθλητές του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών στο 1ο Εθνικό Κύπελλο Πίστας που έγινε στην Αθήνα.

Στην κατηγορία των ανδρών, ο Γιάννης Καλογερόπουλος κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο αγώνισμα των 200 μ. ταχύτητας.

Ο παίδας Πολυδεροπουλος Αλέξανδρος ήταν ο πρωταγωνιστής στο αγώνισμα του σκρατς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο ενώ στο αγώνισμα των 200 μ.ταχυτητας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Στη κατηγορία κορασίδων η Δέσποινα Τουρλή στο αγώνισμα των 200 μ. ταχυτητας χάλκινο μετάλλιοεπίσης στο αγώνισμα του αποκλεισμού 3η θέση και χάλκινομετάλλιο.

Η νεάνιδα Κωνσταντίνα Κάρλου έπειτα από αποχή 2 χρόνων από τους αγώνες πίστας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα του Κεϊριν.

Τέλος αγωνίστηκαν κάνοντας πολλή καλή προσπάθεια αλλά δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο η νεάνιδα Έλενα Κουτσούκου και ο παίδας Ηρακλής Νταβέλης.

"Μπράβο σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες για τη προσπαθεια τους!" αναφέρει ο ΠΟΠ με ανακοίνωσή του