Επιτέλους νίκη για Παναιγιάλειο και Πανμοβριακό-Αρνείται να χάσει ο Διαγόρας

Κυριακή, Μάρτιος 3, 2019 - 7:43μμ

Έπρεπε να φτάσουν στην 21η αγωνιστική στη Γ΄ Εθνική για να πάρουν θετικό αποτέλεσμα όλες οι ομάδες της Αχαΐας στον 6ο όμιλο. Ο Παναιγιάλειος με τον Πανμοβριακό επέστρεψαν στις νίκες, ενώ ο Διαγόρας αρνείται να χάσει.

Οι Αιγιώτες έκαναν μία αρχή μειώνοντας τη διαφορά από τη ζώνη σωτηρίας, παίρνοντας το ντέρμπι με τον Αχαρναϊκό, ενώ ο Πανμοβριακός συνέτριψε τον ουραγό Αστέρα Αμαλιάδας, αποκτώντας και ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων που περιμένει την μαθηματική επιβεβαίωση της παραμονής του για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στην κατηγορία, δεν έχασε ούτε στην έδρα του τέταρτου Παλληνιακού.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο:

Διαγόρας Ρόδου – Πανηλειακός 1-0

ΠΑΟ Βάρδας – Νίκη Τραγανού 1-0

Αστέρας Αμαλιάδας – Πανμοβριακός 0-5

Παλληνιακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-0

Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός 1-0

Φοίβος Κρεμαστής – Θύελλα Ραφήνας 0-0

Ρεπό: Ιάλυσος Ρόδου

Η βαθμολογία (Σε 21 παιχνίδια)

Ιάλυσος Ρόδ. 50

-----------------------------------

Διαγόρας Ρόδ. 44

-----------------------------------

ΠΑΟ Βάρδας 36

Παλληνιακός 30

Θύελλα Ραφ. 30

Διαγόρας Βραχν. 28

Πανηλειακός 27

Νίκη Τραγανού 22

------------------------------------

Αχαρναϊκός 20

Πανμοβριακός Ριόλ. 19

Παναιγιάλειος 18

Φοίβος Κρεμαστής 13

Αστέρας Αμαλ. 3

Η επόμενη (22η) αγωνισιτκή

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Παναιγιάλειος

Πανμοβριακός – Παλληνιακός

Πανηλειακός – Αστέρας Αμαλιάδας

Θύελλα Ραφήνας – ΠΑΟ Βάρδας

Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Ρόδου

Αχαρναϊκός – Ιάλυσος Ρόδου

Ρεπό: Νίκη Τραγανού

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Καλαμπακίου 3-1

Νέστος Χρυσούπολης-Πανσερραϊκός 3-0

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-2

Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου 0-0

Ασπίδα Ξάνθης-Αετός Ορφανού 0-0

ΠΑΟΚ Κοσμίου-Κεραυνός Πέρνης 0-2

Καβάλα-Εθνικός Σιδηροκάστρου 5-0

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-Αγροτικός Αστέρας 0-0

Εδεσσαϊκός-Μελιτέας Μελίτης 3-0

ΑΣ Γιαννιτσά-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0

Νίκη Αγκαθιάς-Βέροια 0-0

Μακεδονικός-Άρης Παλαιοχωρίου 1-1

Ερμής Αμυνταίου-Αλμωπός Αριδαίας 1-4

ΠΟ Τρίγλιας-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1

Σούλι Παραμυθιάς-Μακεδονικός Σιάτιστας 1-0

Θρίαμβος Σερβιανών-Γρεβενά Αεράτα 5-0

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-1

Κρόνος Αργυράδων-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α

Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Λευκίμμης 0-3

Ρεπό: Θεσπρωτός

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων-ΑΣ Μετέωρα 1-0

Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιτέας 1-0

Πιερικός-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0

Αναγέννηση Καρδίτσας-Απόλλων Μακρυχωρίου 0-3 α.α

Θησέας Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού 1-1

Φωκικός-Νίκη Βόλου 0-1

ΑΟ Στυλίδας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-Ατσαλένιος 1-3

ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΟ Παλαιόχωρας 5-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΑΟ Επισκοπής 1-1

Προοδευτική-Ιωνικός 0-0

Γιούχτας-Εθνικός 1-1

Κερατσίνι-Αμπελακιακός 1-0

Ρεπό: ΑΕ Νεάπολης

7ος όμιλος

18η αγωνιστική

Θύελλα Καμαρίου-Αιολικός 1-2

Άγιος Ιερόθεος-Χαραυγιακός 3-2

Άγιοι Ανάργυροι-Πανθηραϊκός 1-1

Κόρινθος-Ηλυσιακός 1-1

Απόλλων Ερέτριας-Χαλκίδα 0-1

Καλλιθέα-Αιγάλεω 1-0

8ος όμιλος

ΑΕ Πελλάνας-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2

Παναργειακός-ΑΟ Εικοσιμίας 7-0

Ασπρόπυργος-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-0

Ερμιονίδα-ΑΟ Υπάτου 0-4

Καλαμάτα-Πάμισος 1-0

ΑΟ Κατασταρίου-Ένωση Λέρνας 1-0

Παναρκαδικός-Μανδραϊκός 2-0

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική