Έμεινε στην τρίτη θέση ο Απόλλωνας

Σάββατο, Μάιος 26, 2018 - 9:43μμ

Ο Απόλλωνας προσπάθησε να διεκδικήσει τη νίκη κόντρα στον Χολαργό στο πρώτο μεταξύ τους τελικό, αλλά δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα με 91-76, με την ομάδα του Άγγελου Τσάμη να κάνει το 3-0 κερδίζοντας το δεύτερο εισιτήριο ανόδου.

Οι "μελανόλευκοι" ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι για να τελειώσουν από τον πρώτο τελικό τη διαδικασία.

Έτσι ειδικά στην τελευταία περίοδο του αγώνα ο Χολαργός ανέβασε στροφές, με το συγκρότημα του Δελέγκου να μην μπορεί να αντιδράσει, γνωρίζοντας την ήττα.

Για την ιστορία ο Χολαργός μαζί με το Περιστέρι τη νέα αγωνιστική περίοδο θα συμμετάσχουν στο μεγάλο πρωτάθλημα του μπάσκετ, ενώ ο Απόλλωνας ελπίζει να προκύψει κάποιο κενό προκειμένου να ανέβει στην μεγάλη κατηγορία σαν τρίτος.