Ελευθερόπουλος: «Είμαστε η Παναχαϊκή και πρέπει να έχουμε καλή εικόνα και στα 90 λεπτά»

Κυριακή, Οκτώβριος 18, 2020 - 8:02πμ

Δηλώσεις στο PanachaikiTV έκανε ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος μετά το φιλικό της Παναχαϊκής μετά το φινάλε της φιλικής ήττας από την Καλαμάτα. Ο τεχνικός των «κοκκινόμαυρων» έμεινε ευχαριστημένος από την εικόνα του πρώτο μέρους ενώ προβληματίστηκε από την αντίστοιχη του δεύτερου.

Αναλυτικά η τοποθέτησή του:

«Θεωρώ πως ήταν το καλύτερο πρώτο μέρος που έχουμε κάνει ως τώρα και είναι κρίμα που δεν το καρπωθήκαμε με παραπάνω γκολ με βάση και τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιουργήσαμε.

Η κομβική στιγμή ήταν το χαμένο πέναλτι, το δεύτερο μέρος ήταν πιο ισορροπημένο και μετά το 2-1 δεν απειληθήκαμε καθόλου και είχαμε φάσεις για να ισοφαρίσουμε.

Είμαστε η Παναχαϊκή και πρέπει να έχουμε την ίδια καλή εικόνα και στα 90 λεπτά, με το δεύτερο μέρος να είναι προβληματικό και όχι σαν το πρώτο που επιβληθήκαμε.

Δεν μας προβληματίζει που καθυστέρησε η σέντρα, δουλεύουμε με στόχο να είμαστε πανέτοιμοι με την έναρξη του πρωταθλήματος. Θα ανταποδώσουμε την στήριξη του κόσμου στο πρωτάθλημα».