Εκπληκτική ανατροπή στα 4Χ400μ. των ανδρών, χρειάστηκε φώτο-φίνις (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, Μάιος 10, 2021 - 8:00μμ
Ο Αουρέλ Γιούρα

Μια καταπληκτική κούρσα είδαμε στο διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου που έγινε το σαββατοκυριακο στην Πάτρα.

Στα 4Χ400μ. των ανδρών επικράτησε ο Εσπερος, πάνω στο νήμα! Είναι χαρακτηριστικό πως τον νικητή τον ανέδειξε το φωτό φινις, αφού οι αθλητές του Νίκου Κουβαρά τερμάτισαν σε 3.35.006, έναντι 3.35.010 που έκανε ο Πέλοπας!

Η νίκη κρίθηκε στο καταπληκτικό 400άρι που έκανε ο τελευταίος δρομέας του Εσπερου, ο Αουρέλ Γιούρα, καίτοι βρισκόταν 30 μέτρα πίσω από τον τελευταίο δρομέα του Πέλοπα.

350830

Διαβάστε τα σχόλια του προπονητή του Εσπερου Θοδωρή Λάζαρη, που βιντεοσκόπησε τον αγώνα:

Αυτό είναι υλικό για motivational video τύπου never give up!
Απίστευτος τερματισμός με νίκη στο φωτό φίνις, μετά από μια διαφορά ίσως 30μ
ΥΓ. Συγχωρήστε Μ την ένταση και τα σχολια, αλλά νομίζω για κάτι τέτοιες στιγμές ζούμε στο στίβο.
ΥΓ2. Είναι δύσκολο συνήθως για το δεύτερο όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αλλά νομίζω πάντα βγαίνει πλ πιο δυνατός από κάτι τέτοιο.

ΤΟ ΑΠΙΘΑΝΟ ΒΙΝΤΕΟ

Α.Ε. ΕΣΠΕΡΟΣ 2004. Στο Διασ. Πρωτ. Α/Γ το Σωματείο μας κατέλαβε την 3η θεση στην κατηγορία Ανδρών και την 6η θέση στην γενική βαθμολογία μεταξύ 18 συλλόγων. (112 βαθμοί:Ο Αουρελ Γκιούρα 1η στα 800 (1.54.06) κ 2η στα 1500( 3.56.17), ο Ντένης Γκιουρα 2η θέση στα 5000μ. 14.50.23 Ν.Α.Ρ., ο Παπαναστασοπουλος Βασιλης 5η θέση στα 200μ. 23.44, ο Μπρατης Μαρίνος 5η θέση στην σφαιροβολία με επίδοση12.67 μ. Επίσης στην σκυταλοδρομία 4χ400 Ανδρών η ομαδα μας κατέλαβε την πρώτη θέση. Πολλοί επίσης αθλητές μας κατέλαβαν θέσεις στην οκτάδα των αγωνισματων τους. Αρκετοί αθλητές μας έχουν πλασαρίσματα στις 16 αδες των Πανελ. Πρωτ.