Δραματική νίκη η Αχαγιά ’82 (ΦΩΤΟ)

Δευτέρα, Οκτώβριος 25, 2021 - 5:04μμ
Αχαγιά '82 - Ένωση Ιλίου

Δραματικό φινάλε είχε το ματς στην Κάτω Αχαΐα, όπου η Αχαγιά '82 έβλεπε σχεδόν σε όλο το 2ο ημίχρονο την πλάτη της Ένωσης Ιλίου, στο τέλος όμως πήρε τη νίκη χάρις σε λέι-απ του Αντώνη Δαβάνη 22'' πριν από τη λήξη, που έκανε το σκορ 58-57.Αχαγιά '82 - Ένωση Ιλίου 60-58

Ο Πανελευσινιακός άρχισε τη σεζόν 2021-22 στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, περιφέροντας -κατά πολλούς- τον τίτλο του φαβορί. Στην πρεμιέρα του, πάντως, δεν το απέδειξε.Η ΑΕΝΚ ήταν ανώτερη σχεδόν για 40 λεπτά, προηγήθηκε ακόμα και με 13 πόντους διαφορά στο 36' (75-62) και επικράτησε σχετικά εύκολα με 81-74 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Δεκάλεπτα: 07-09, 22-20, 38-42, 60-58
ΑΧΑΓΙΑ 82: (Μπερδέσης) Καφέζας 10, Κωτσαδάμ, Α .Καλογιάννης, Μπαρδάκης, Λ. Καλογιάννης, Σέρμπος 2, Φραντζής 12(3), Οικονομόπουλος 8(1), Ταρνάρης 4, Δαβάνης 15, Λυμπέρης 4, Κατσογιάννης 5(1).
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ: (Πανούλιας) Δαρμής, Γεροκώστας 4, Φουντάς 5(1), Θ. Πανουσόπουλος, Καλύβας, Σπυρόπουλος 18(4), Μπέλλας 2, Γκαβανόπουλος 6(1), Τσιουμπρής 19, Κ. Πανουσόπουλος 4.