Αργύρης, Παπανδρεοπούλου και Ασπρομάλη στην εθνική ομάδα!

Τετάρτη, Ιούλιος 17, 2019 - 8:03μμ

Τρεις νέοι πατρινοί αθλητές επιλέχθηκαν στην πρώτη μεγάλη διοργάνωση που θα φιλοξενήσει το μόλις εξοπλισμένο Πανθεσσαλικό στάδιο Βόλου, στη συνάντηση στίβου μεταξύ αθλητών και αθλητριών της κατηγορίας παίδων - κορασίδων (Κ18) από την Ελλάδα και την Κύπρο.

Ο λόγος για τον Ηλία Αργύρη της Ολυμπιάδας, την Καλλιόπη Παπανδρεοπούλου του Κούρου (παγκορασίδα!) και την Μαρία Ασπρομάλλη του Αρίωνα, που προπονούνται αντίστοιχα, με τους Κώστα Λεβιδιώτη, Γιώργο Παπανδρεόπουλο και Κώστα Μπούσια

Οι αγώνες θα γίνουν στις 7 και 8 Αυγούστου και σε αυτή θα συμμετάσχουν όσοι και όσες ξεχώρισαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω την ομάδα που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στους αγώνες. Το επόμενο διάστημα θα ανακοινωνθούν λεπτομέρειες σε σχέση με το οργανωτικό κομμάτι.

Αναλυτικά

ΠΑΙΔΕΣ Κ18
α/αΑγώνισμαΟνομ/μοΕΤ. ΓΕΝ.ΣύλλογοςΕπίδοση
1100ΧΑΪΔΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ2002ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ11.00
2100ΟΓΟΥΟΜΠΕ ΤΖΕΡΜΑΙΑ2003ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ11.19
3200ΚΟΥΚΟΥΒΕΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2002ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 9322.38
4200ΠΕΤΣΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ2002ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ22.39
5400ΤΖΑΤΖΑΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ2002ΟΦΗ49.33
6400ΜΑΒΙΛΙΔΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ2002ΠΑΟΚ49.82
7400ΑΛΕΡΟΥ ΣΑΚΣΕΣ2002ΑΚ.ΠΟΔ"ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ"1:55.95
8800ΑΡΓΥΡΗΣ ΗΛΙΑΣ2003ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ1:56.60
91500ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2002ΠΑΟ ΘΕΡΣΙΠΟΣ Ο ΕΡΩΕΟΣ4:09.16
101500ΓΚΑΝΤΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ2003ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ4:10.41
113000ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ2002ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ8:58.88
123000ΜΠΟΥΚΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ2002ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ8:59.01
13110HΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΙΩΤΗΣ2003ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ14.91
14110HΖΑΧΑΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ2003ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ15.26
15400HΤΖΙΜΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ2002ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ55.60
16400HΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ2003ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ55.92
172000SΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ2002ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ6:13.18
182000SΤΖΙΑΜΟΥΡΤΑΣ ΖΗΣΗΣ2002ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ6:17.09
19ΜΗΚΟΣΣΤΑΜΑΤΟΝΙΚΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ2003ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ6.76
20ΜΗΚΟΣΚΑΡΑΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΝΔΡΕΑΣ2003ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ6.73
21ΤΡΙΠΛΟΥΝΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2002ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ14.46
22ΤΡΙΠΛΟΥΝΛΕΟΝΤΙΔΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ2003ΩΡΙΩΝ ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ14.42
23ΥΨΟΣΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2003ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ1.90
24ΥΨΟΣΚΟΝΤΖΑΜΠΑΣΑΚΗΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ2002ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ1.85
25ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΒΑΤΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2002ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 934.75
26ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ2002ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ4.40
27ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ2002ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ16.64
28ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΝΑΟΥΜΕΝΚΟ ΒΟΛΟΝΤΙΜΙΡ2002ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ16.10
29ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΔΑΜΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ2003ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ50.77
30ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΡΙΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2002ΓΣ ΚΙΦΗΣΙΑΣ49.64
31ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΚΟΡΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ2003ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ66.22
32ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΜΠΑΜΠΙΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ2003ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ61.66
33ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΤΖΕΙΡΑΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ2002ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ62.10
34ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΤΖΑΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ2003ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ55.92
35ΔΕΚΑΘΛΟΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ2002ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ5.842
36ΔΕΚΑΘΛΟΧΗΤΑΣ ΘΩΜΑΣ2002ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ5440
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Κ18
α/αΑγώνισμαΟν/μοΕΤ. ΓΕΝ.ΣύλλογοςΕπίδοση
1100ΤΡΑΓΟΥΣΤΗ ΖΩΗ2002ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ12.26
2100ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ2003ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ12.39
3200ΨΥΛΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ2002ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ25.29
4200ΜΠΑΜΠΙΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ2003ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ25.43
5400ΣΟΥΦΛΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ2003ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ57.71
6400ΛΑΜΠΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ2002ΓΣ ΑΘΛΟΣ ΚΕΡ/ΝΙΟΥ -ΔΡΑΠ/ΝΑΣ58.00
7800ΔΕΣΠΟΛΛΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ - ΜΑΡΙΑ2003ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ2:10.40
8800ΟΡΦΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ2003ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ2:20.70
91500ΧΑΤΖΗΛΑΣΚΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ2003ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ4:45.43
101500ΚΑΡΝΑΣΙΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ2003ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ4:49.67
113000ΚΑΛΛΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ2004ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ10:29.70
123000ΜΑΡΙΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ2002ΓΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ Ο ΛΙΒΙΚΟΣ10:32.31
13100HΖΕΝΕΓΙΑ ΕΛΙΜΠΙΟΝΑ2003ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ14.52
14100HΤΖΑΜΟΥΡΑΝΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΗ2002ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ14.59
15400HΜΗΤΣΙΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΠΑΡΑΣΚ2003ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ62.81
16400HΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ2002ΓΑΣ Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ62.39
172000SΜΑΡΛΗ ΜΑΡΑ2002ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ7:10.22
182000SΑΒΡΑΜΟΓΛΟΥ ΦΑΝΗ2002ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ7:13.71
19ΜΗΚΟΣΓΚΟΓΚΑ ΑΝΤΡΙΑΝΑ2003ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ5.74
20ΜΗΚΟΣΡΑΠΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ2003ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ5.72
21ΤΡΙΠΛΟΥΝΚΑΤΣΟΥΝΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ2002ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ11.82
22ΤΡΙΠΛΟΥΝΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ - ΜΑΡΙΑ2002ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ11.74
23ΥΨΟΣΚΟΥΛΟΥΜΕΝΤΑ ΒΙΡΓΙΝΙΑ2004ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ1.74
24ΥΨΟΣΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ2004ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ1.65
25ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ2002ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ4.00
26ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΛΑΘΟΥΡΑ ΚΩΝ/ΝΑ - ΚΑΛΛΙΟΠΗ2002ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ3.85
27ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΣΟΥΓΛΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ2002ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ15.16
28ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΜΠΑΣΙΑΚΟΥ ΕΛΕΝΑ2005ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜ/ΤΣΑΣ14.38
29ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΙΩΑΝΝΑ2003ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ40.53
30ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ2003ΑΣΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ40.02
31ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ2005ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ60.57
32ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑΓΩΓΟΥΣΗ ΑΓΟΡΙΤΣΑ- ΛΥΔΙΑ2003ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Ο ΖΕΥΣ56.10
33ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ2002ΟΦΗ43.64
34ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΣΠΡΟΜΑΛΗ ΜΑΡΙΑ2002ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ49.78
35ΕΠΤΑΘΛΟΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ2002ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ4.040
36ΕΠΤΑΘΛΟΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ2002ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ3.969
Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική