Αποκλείστηκαν από το Κύπελλο ΠΑΟ Βάρδας, Ναυπακτιακός Αστέρας και Αίαντας Γαστούνης

Δευτέρα, Αύγουστος 30, 2021 - 10:02πμ
Οι αντίπαλοι της Παναχαϊκής στη Γ' Εθνική

Ξεκίνησαν οι επίσημες υποχρεώσεις για τις ομάδες της Γ’ Εθνικής με τους αγώνες της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ισοπαλία και στη συνέχεια η διεκδίκηση της πρόκρισης στην παράταση η τα πέναλτι ήταν ίσως το πιο δίκαιο στον αγώνα κυπέλλου στη Νέα Αρτάκη με το ΠΑΟ Βάρδας.

Όμως στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βαγγέλης Ντελέκος με κοντινή κεφαλιά και αφού η μπάλα πριν χτύπησε στο δοκάρι έγραψε τον τελικό 1-0.

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας πέρασε ο Τηλυκράτης επικρατώντας του Ναυπακτιακού Αστέρα στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου με 0-3.

Δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση ο Αίαντας Γαστούνης του Αλέξη Γαβριλόπουλου στο ματς κυπέλλου στην Ηλιούπολη.

Η Αθηναϊκή ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ (από τα μεγάλα φαβορί φέτος για την άνοδο με δαπανηρές μεταγραφές) νίκησε άνετα με 4-0 και πέρασε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.