Αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι για τη Νάπολη στο Παγκόσμιο

Πέμπτη, Οκτώβριος 24, 2019 - 6:24μμ

Δίνοντας το 100% και παλεύοντας για το όνειρο, η Νάπολη Πατρών ηττήθηκε στους "16" του "WORLD WINNERS CUP" από την Αλάνιασπορ με 8-3 και αποχαιρετά την διοργάνωση με ψηλά το κεφάλι, έχοντας παλέψει με όλες τις δυνάμεις.

Αν και χωρίς τον τραυματία Νικονόροφ που η απουσία του ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής, η εξαιρετικά διαβασμένη Πατρινή ομάδα, μπήκε αποφασισμένη για να κάνει την έκπληξη και μόλις στο 1ο λεπτό ο Γεωργικόπουλος με κεφαλιά πάσα έβγαλε τον Σεμένοφ σε κενή εστία για το 0-1!

Όμως οι Τούρκοι με φάουλ του Φελίπε ισοφάρισαν στο 5' και έφτασαν γρήγορα στην ανατροπή με 2 ακόμη γκολ (Σεγίτ Αχμέτ και τον Ελβετό Στάνκοβιτς) για να φτάσουν στην διακοπή με 3-1.

Στο β' 12λεπτο η Νάπολη προσπάθησε, πίεσε και κατάφερε να κρατήσει χαμηλά το σκορ αλλά δεν μπόρεσε να μειώσει, με το 4-1 να είναι το σκορ στο 24'. Τελικά, στην 3η και τελευταία περίοδο, αφήνοντας λιγάκι στην άκρη... την άμυνα, η Νάπολη σκόραρε δύο φορές με τους Παπαζαφείρη και Σταυρόπουλο, δέχτηκε όμως 4 τέρματα και με τελικό σκορ 8-3 γνώρισε την ήττα.

* Αύριο Παρασκευή στις 14:45 ώρα Ελλάδας, οι Πατρινοί θα αναμετρηθούν με την ομάδα Golsapoosh από το Ιράν για την 9η θέση της διοργάνωσης.

Τα 12λεπτα: 3-1, 1-0, 4-2.