Ακάθεκτος ο Λεβαδειακός - Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής - ΒΙΝΤΕΟ

Δευτέρα, Ιανουάριος 25, 2021 - 9:32μμ

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Παναχαϊκή (2-0 την Ιεράπετρα), ενώ ο Λεβαδειακός συνέχισε μόνος στην κορυφή.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Παναχαϊκή! Οι Πατρινοί τα βρήκαν σκούρα αλλά λύγισαν τον ΟΦ Ιεράπετρας στο δεύτερο ημίχρονο (2-0) και έκαναν... σεφτέ.

Ο Μασουέρο στο 54ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κάνοντας παράλληλα πέναλτι και έδωσε την ευκαιρία στον Αραβίδη να σκοράρει από την άσπρη βούλα. Λίγο πριν το φινάλε, στο 82ο λεπτό ο Μπάτροβιτς διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Τρένο πάει ο Λεβαδειακός που πέρασε από τον Εργοτέλη χάρη στο γκολ του Πολέτο Κόστα και βρίσκεται μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας. Την ίδια ώρα, ο Ιωνικός... σώθηκε στο φινάλε με τέρμα του Κάστρο (1-1) και πήρε τον βαθμό απέναντι στα Τρίκαλα που είχαν προηγηθεί με γκολάρα του Σκόνδρα.

Στην Άρτα, ο Καραϊσκάκης έμεινε στο 1-1 με τα Χανιά, έχοντας από δύο βαθμούς έκαστως στο πρωτάθλημα.