Αήττητη στην κορυφή η Ακαδημία των Σπορ

Κυριακή, Φεβρουάριος 24, 2019 - 4:51μμ

Ακάθεκτη συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής ανδρών χάντμπολ η Ακαδημία των Σπορ σημειώνοντας άλλη μία εκτός έδρας νίκη, επί της ΑΕΚ Βύρωνα με 21-32.

Από την αρχή του αγώνα η Πατρινή ομάδα πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και μέχρι να προσαρμοστεί στους ρυθμούς της, μετά το πρώτο δεκαπεντάλεπτο άρχισε η διαφορά να ανοίγει την ψαλίδα με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο με έξι γκολ.

Ανάλογη και η συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο με τελικό σκορ 21-32, προσθέτοντας  άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα που την κρατάει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-,7 7-10, 8-13, 9-15, 12 -18 (ημ.), 13-21, 15-22, 16-25, 16-27, 17-29, 21-32.

Ακαδημία (Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Κοτοπούλης 4,  Παναγιωταρόπουλος 6, Παπαλέξης, Βλαστόπουλος, Παπαγιαννόπουλος 2,  Καλαντζής 1, Μαρκάτος 2, Κωνσταντινίδης, Στραβομύτης 4,  Τόμοβιτς 2,  Γκάραςς 2,  Βύρλος 3, Αποστόλου, Κολλύρης 1, Τόμσον 1