ΑΦΙΕΡΩΜΑ: Τα 37 μετάλλια των Αχαιών στον στίβο το 2018 * Ολα τα αποτελέσματα

Τρίτη, Οκτώβριος 9, 2018 - 10:57πμ

Τα 37 μετάλλια και οι συμμετοχές 100 περίπου αθλητών χαρακτήρισαν την αγωνιστική περίοδο 2017-'18 στον στίβο, περίοδος που ολοκληρώθηκε καθώς ήδη μετράμε αντίστροφα για τη νέα χρονιά.

Υπήρξαν, σε σύγκριση με τα προηγούμενα χρόνια κάποια αρνητικά μεγέθη, όπως για παράδειγμα η μείωση του αριθμού των μεταλλίων, είχαμε όμως και αρκετές επιτυχίες.

Είχαμε την ενεργό παρουσία αθλητών από 12 σωματεία του νομού, δέκα στην Πάτρα και δύο στο Αίγιο: Ολυμπιάδα, Παναχαϊκή, Πέλοπας, Εσπερος, Κούρος, Αρίων, Προμηθέας, Πατραϊκή, Νίκη, Γαλήνη, Αθηνόδωρος Αιγίου, Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου. Από αυτά η μερίδα του λέοντος πήγε στην Ολυμπιάδα.

Το sportin.gr παρουσιάζει τα αποτελέσματα όλων των Αχαιών σε όλα τα πανελλήνια πρωταθλήματα της χρονιάς.

Αναλυτικά:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ
5ος Γιώργος Σγούρας (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με 3.29.94. 12ος στα 400μ. με 51.31. 22ος στα 200μ. με ν.α.ρ. 23.38.
5ος Σπύρος Λουβής (Πέλοπας - παίδας) με την 4Χ400μ. με 3.29.94. 32ος στα 400μ. με ν.α.ρ. 53.89.
5ος Πάνος Καραγεώργος (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με 3.29.94. 32ος στα 200μ. με 23.86.
5ος Αλέξανδρος Κυδωνιάτης (Πέλοπας) με την 4Χ400μ. με 3.29.94. 31ος στα 60μ. με 7.312. 34ος στα 200μ. με 23.90.
6η Μαρία Σεφεριάδη (Ολυμπιάδα - κορασίδα) στα 3.000μ. βάδην γυναικών με 14.36.55.
7ος Παναγιώτης Δούκας (ΓΣ Αμαρουσίου) στα 400μ. με 50.70 (10ος στον προκριματικό με 51.00).
8ος Δημήτρης Μπούμης (Παναχαϊκή - έφηβος) στα 400μ. με 51.80 (9ος στον προκριματικό με ν.α.ρ. 50.96).
8ος Δημήτρης Γκραικιώτης (Αθηνόδωρος - έφηβος) στα 1.500μ. με ν.α.ρ. 4.04.22.
8η Στεφανία - Χριστίνα Κωτσοπούλου (Κούρος - νέα) στο μήκος με ν.α.ρ. 5.34μ. (10η στον προκριματικό με 5.18μ.).
10η Δάφνη Τέιβεν - Ντουλάπτση (Κούρος - νεάνιδα) στο μήκος με 4.96μ. (7η στον προκριματικό με ν.α.ρ. 5.27μ.).
11η Ελένη Κυδωνιάτη (Πέλοπας) στα 3.000μ. με ν.α.ρ. 11.06.14.
13η Ιωάννα - Μαρία Νεδέλκου (Κούρος - νέα) στα 800μ. με ν.α.ρ. 2.29.47.
14ος Ντένις Γιούρα (Εσπερος - νέος) στα 3.000μ. με 8.46.93.
14ος Σπύρος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος - νέος) στα 1.500μ. με 4.15.27.
14ος Βαγγέλης Σπυρόπουλος (Πανελλήνιος) στο μήκος με ν.α.ρ. 6.43μ.
15η Μαρία Κυδωνιάτη (ΓΣ Τρικάλων - νέα) στα 800μ. με 2.33.55.
16ος Αουρέλ Γιούρα (Εσπερος - έφηβος) στα 3.000μ. με 9.09.28.
16η Αθανασία Χριστοδουλόπουλου (Κούρος - νέα) στα 800μ. με ν.α.ρ. 2.34.17.
16ος Στέλιος Κατσούλης (Αθηνόδωρος - παίδας) στα 1.500μ. με ν.α.ρ. 4.17.61.
18η Διονυσία Σκέντζου (Κούρος - κορασίδα) στο μήκος με 4.95μ.
23ος Βασίλης Παπαναστασόπουλος (Εσπερος - έφηβος) στα 200μ. με ν.α.ρ. 23.40.
25ος Γιάννης Μητρόπουλος (Κούρος - παίδας) στα 800μ. με ν.α.ρ. 2.13.44.
26ος Νίκος Μητρόπουλος (Κούρος - νέος) στα 800μ. με ν.α.ρ. 2.14.73.
29ος Παναγιώτης Παπακωνσταντίνου (Αθηνόδωρος - νέος) στα 3.000μ. με ν.α.ρ. 9.25.34.
37ος Στάθης Τσιτσιβός (Παναχαϊκή) στα 60μ. με ν.α.ρ. 7.36.
37ος Γιώργος Βασιλείου (Παναχαϊκή) στα 200μ. με ν.α.ρ. 24.01. 67ος στα 60μ. με ι.α.ρ. 7.51.
Ακυρος Θανάσης Γκίλλας (Ολυμπιάδα - έφηβος) με την 4Χ400μ.
Ακυρος Θανάσης Θεοφιλόπουλος (Ολυμπιάδα - έφηβος) με την 4Χ400μ.
Ακυρος Βαγγέλης Παπαδάκης (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ400μ.
Ακυρος Βασίλης Σακελλαρίου (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ400μ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ
Κορασίδες (3.000μ.): Μαριλού Καζαμαριώτη (Ελ. Βενιζέλος) 44η με 13.38, Ιωάννα Λαυράνου (Ολυμπιάδα) 53η με 13.54, Ελισάβετ Λάγιου (Ολυμπιάδα) 60ή με 14.14, Εμμανουέλα Κούρτη (Αθηνόδωρος) 81η με 14.58, Δανάη Θεοδωροπούλου (Αθηνόδωρος) 65η με 14.22, Σωτηρία Δημητρίου (Αθηνόδωρος) 66η με 14.24.
Νεάνιδες (4.000μ.): Αθηνά - Κωνσταντίνα Ιωαννίδη (ΓΑΣ Ιλισσός) 15η με 16.02.
Νέες (6.000μ.): Ιωάννα - Μαρία Νεδέλκου (Κούρος) 14η με 25.11, Ελπίδα Κριλή (ΓΑΣ Ιλισσός) 15η με 25.15, Αθανασία Χριστοδουλοπούλου (Κούρος) 16η με 26.00, Κατερίνα Δαγρέ (Ολυμπιάδα) 20ή με 27.31.
Γυναίκες (8.000μ.): Σοφία Ρήγα (Ελ. Βενιζέλος) 9η με 33.20, Θεώνη Λουβή (Πέλοπας) 23η με 33.15, Ελένη Κυδωνιάτη (Πέλοπας) 24η με 33.20, Αννα - Νεφέλη Παπαγεωργίου (Ολυμπιάδα) 29η με 34.31, Παρασκευή Βαγενά (Πέλοπας) 38η με 36.10, Μαρία Βαρβιτσιώτη (Πέλοπας) 41η με 38.08.
Παίδες (4.000μ.): Στέλιος Κατσούλης (Αθηνόδωρος) 13ος με 13.14, Γιάννης Τζόλας (ΓΑΣ Ιλισός) 35ος με 13.36, Απόστολος Χαντζής (Αθηνόδωρος) 39ος με 13.40, Νίκος Γεωργίου (Αθηνόδωρος) 53ος με 13.58, Θεμιστοκλής Ανδρικόπουλος (Ολυμπιάδα) 61ος με 14.07, Ιάσων - Μάξιμος Σουβαλιώτης (Αρίων) 67ος με 14.15, Ηλίας Τομπουλίδης (Αρίων) 75ος με 14.25, Πολύχρονης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) 78ος με 14.23, Ηλίας Αργύρης (Ολυμπιάδα) 107ος με 15.28, Πέτρος Αρσένης (Αρίων) 115ος με 15.33, Ιωσήφ Ορφανόπουλος (Ολυμπιάδα) 116ος με 15.58.
Εφηβοι (6.000μ.): Αουρέλ Γιούρα (Εσπερος) 4ος με 19.38, Δημήτρης Γκραικιώτης (Αθηνόδωρος) 7ος με 19.48, Ηλίας Καραμπούλας (Αθηνόδωρος) 9ος με 19.50.
Νέοι (8.000μ.): Ντένις Γιούρα (Εσπερος) 2ος με 25.56, Κώστας Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) 8ος με 26.51, Σπύρος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) 10ος με 27.17, Παναγιώτης Παπακωνσταντίνου (Αθηνόδωρος) 14ος με 27.58.
Ανδρες (10.000μ.): Χαρίτος Χαριτωνίδης (Αρίων) 52ος με 35.22, Παναγιώτης Διονυσακόπουλος (Πέλοπας) 72ος με 37.42, Δημήτρης Τασσόπουλος (Αθηνόδωρος) 42ος με 34.49, Μάριος Τσερεντζούλιας (Αθηνόδωρος) 70ός με 37.24, Γιάννης Βασιλείου (Αθηνόδωρος) 78ος με 38.42.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η Αγγελική Μακρή (Ολυμπιάδα) στα 50.000μ. βάδην 4.56.00. 3η στα 20.000μ. βάδην με 1.44.08. 6η στα 10.000μ. σε δρόμο με 42.25.
1ος Κωνσταντίνος Ντεντόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 50.000μ. βάδην 4.24.57. 2ος στα 20.000 με 1.31.39.
2η Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα - νέα) στα 400μ. με 53.21 (6η επίδοση στον προκριματικό 55.63). 3η στα 800μ. με 2.08.85 (5η επίδοση στον προκριματικό με 2.11.62).
2η Νίκη Ανδρεοπούλου (Ολυμπιάδα) στα 50.000μ. βάδην 5.05.39. 4η στα 20.000μ. βάδην με 1.47.06.
2ος Δημήτρης Τσορδιάς (Ολυμπιάδα) στα 50.000μ. βάδην 4.26.36. 3ος στα 20.000μ. βάδην με 1.36.11.
3η Αναστασία Φουτσιτζίδου (Ολυμπιάδα) στο τριπλούν με 12.69μ. (7η επίδοση στον προκριματικό με 12.33μ.). 13η στο μήκος με 5.65μ.
4ος Παναγιώτης Δούκας (ΓΣ Αμαρουσίου) με την 4Χ400μ. σε 3.24.46. 12ος στα 400μ. με 50.84. Ακυρος με την 4Χ100μ.
5ος Γιώργος Σγούρας (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48. 13ος στα 400μ. με 50.84.
5ος Μίμης Καυκάς (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48. 31ος στα 100μ. με 11.40.
5ος Πάνος Καραγεώργος (Πέλοπας - νέος) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48.
5ος Αλέξανδρος Κυδωνιάτης (Πέλοπας) με την 4Χ400μ. με ν.ρ.σ. 3.24.79. 12ος με την 4Χ100μ. σε 43.48. 39ος στα 100μ. με 11.53.
5η Σοφία Αλικανιώτη (Ολυμπιάδα) στα 20.000μ. βάδην με 1.48.52.
5η Θεώνη Λουβή (Πέλοπας) στα 10.000μ. σε δρόμο 42.06. 11η στον ημιμαραθώνιο με 1.35.59.
6η Σοφία Ρήγα (Ελ. Βενιζέλος) στα 10.000μ. με 36.14.43.
6η Νικολία Καρανάσσου (ΓΣ Τρικάλων) στα 10.000μ. σε δρόμο με 42.14.
6ος Αουρέλ Γιούρα (Εσπερος - έφηβος) στα 1.500μ. 3.59.57. 14ος στα 800μ. με 1.57.43.
7η Ελένη Κυδωνιάτη (Πέλοπας) στα 3.000μ. στιπλ με ν.α.ρ. 11.55.44. 15η στα 5.000μ. με 19.21.61.
7η Πολυτίμη Μαντά (Ολυμπιάδα - νέα) στα 100μ. με 12.21 (11η επίδοση στον προκριματικό με 12.28). 8η στα 200μ. με 25.17 (7η επίδοση στον προκριματικό με 25.03).
7ος Δημήτρης Τασσόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 10.000μ. σε δρόμο με 33.56. 46ος στον μαραθώνιο με 3.02.27.
8ος Σπύρος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 10.000μ. σε δρόμο με 34.24. 29ος στα 10.000μ. με 33.49.35.
9oς Ντένις Γιούρα (Εσπερος - νέος) στα 5.000μ. με ν.α.ρ. 14.53.10. 11ος στα 10.000μ. με 31.43.98.
9η Κωνσταντίνα Στεφανοπούλου (Παναχαϊκή) στον ημιμαραθώνιο με 1.32.31
9η Νεφέλη Παπαγεωργίου (Ολυμπιάδα) στα 10.000μ. σε δρόμο με 43.30.
10η Ελένη Στασινοπούλου (Ολυμπιάδα) στα 20.000μ. βάδην με 2.06.56.
10η Στεφανία - Χριστίνα Κωτσοπούλου (Κούρος - νέα) στο μήκος με 5.67μ. (12η επίδοση στον προκριματικό με 5.67μ.).
10η Χριστιάνα Παπαδημητροπούλου (Κούρος) στο τριπλούν με 11.88μ. (9η επίδοση στον προκριματικό 12.07μ.).
11ος Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακός) στα σφαίρα με 14.83 (9η επίδοση στον προκριματικό 15.66μ.).
12η Παρασκευή Βαγενά (Πέλοπας) στα 10.000μ. σε δρόμο με 44.39.
12η Δανάη Ασημακοπούλου (Αρίων - νέα) στα 400μ. με 58.51. 17η στα 200μ. με 26.51 (16η επίδοση στον προκριματικό με 25.897).
12ος Μάριος Τσερεντζούλιας (Αθηνόδωρος) στα 10.000μ. σε δρόμο με 35.29.
13η Κατερίνα Δαγρέ (Ολυμπιάδα - νέα) στα 1.500μ. με 4.52.25. 17η στα 800μ. με 2.23.52.
13ος Θανάσης Οικονόμου (Ολυμπιάδα - νέος) στα 200 με 22.35 (11η επίδοση στον προκριματικό με 22.43). 14ος με την 4Χ100 σε 43.66. 23ος στα 100μ. με ι.α.ρ. 11.14.
14ος Βασίλης Σακελλαρίου (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ100 σε 43.66. 29ος στα 400μ. με 53.41.
14ος Στέφανος Γιαννακόπουλος (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ100 σε 43.66. 17ος στο μήκος με ν.α.ρ. 6.94μ.
14ος Γιώργος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στη σφαίρα με ν.α.ρ. 14.83μ. 22ος στον δίσκο με 40.62μ.
14η Μαρία Κυδωνιάτη (ΓΣ Τρικάλων - νέα) στα 400μ. εμπ. με 1.09.95.
14ος Θανάσης Γκίλας (Ολυμπιάδα - έφηβος) με την 4Χ100 σε 43.66. 18ος στα 400μ. με ν.α.ρ. 51.39.
15ος Ηλίας Καραμπούλας (Αθηνόδωρος) στα 10.000μ. σε δρόμο με 35.56. 34ος στα 10.000μ. με 34.19.58.
20ή Μαρία Τσίρου (Πέλοπας) στον μαραθώνιο με 3.50.39.
20ή Ιωάννα - Μαρία Νεδέλκου (Κούρος - νέα) στα 1.500μ. με ν.α.ρ. 5.01.04.
20ός Παναγιώτης Διονυσακόπουλος (Πέλοπας) στα 1.500μ. με 4.19.73.
42ος Παναγιώτης Παπακωνσταντίνου (Αθηνόδωρος) στα 10.000μ. με 35.50.68.
21η Αθανασία Χριστουδουλοπούλου (Κούρος - νέα) στα 800μ. με 2.33.91.
22η Κατερίνα Καρανάσσου (Αρίων - νέα) στα 800μ. με ν.α.ρ. 2.34.36.
27ος Στάθης Τσιτσιβός (Παναχαϊκή) στα 200μ. με 23.51. 31ος στα 100μ. με ν.α.ρ. 11.40.
75ος Φάνης Αρκουμάνης (Πέλοπας) στον μαραθώνιο με 3.16.46.
85ος Θόδωρος Σταμούλης (Ολυμπιάδα) στον μαραθώνιο με 3.31.40.
Εγκατέλειψε ο Παναγιώτης Μουζάκης (Ολυμπιάδα) στα 20.000μ. βάδην.
Ακυρη Δάφνη Ντουλαπτσή - Τέιβεν (Κούρος - νεάνιδα) στο μήκος.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα) στα 400μ. με 54.40 (1η επίδοση στον προκριματικό με 55.79). 9η με την 4Χ400μ. σε 4.05.77.
1η Σοφία Αλικανιώτη (Ολυμπιάδα) στα 20.000μ. βάδην με 1.48.52.
1ος Δημήτρης Τσορδιάς (Ολυμπιάδα) στα 20.000μ. βάδην με 1.36.11.
3ος Αουρέλ Γιούρα (Εσπερος - έφηβος) στα 800μ. με 1.55.39 (4η επίδοση στον προκριματικό με 1.57.16). 8ος στα 1.500μ. με 4.10.58.
3ος Nτένις Γιούρα (Εσπερος) στα 5.000μ. με 14.54.52. 4ος στα 10.000μ. με 31.43.98.
4ος Κώστας Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 3.000μ. στιπλ με 10.02.13.
5η Πολυτίμη Μαντά (Ολυμπιάδα) στα 200μ. με 25.69. (5η επίδοση στον προκριματικό με 25.56). 9η με την 4Χ400μ. σε 4.05.77.
5ος Θανάσης Θεοφιλόπουλος (Ολυμπιάδα - έφηβος) στα 400μ. εμπ. με 57.46 (7η επίδοση στον προκριματικό με 57.93).
5ος Σπύρος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 5.000μ. με 15.46.99. 11ος στα 10.000μ. με 33.49.35.
6ος Μιχάλης Καΐπης (Αθηνόδωρος - παίδας) στο ύψος με 1.89μ.
6η Ελένη Στασινοπούλου (Ολυμπιάδα) στα 20.000μ. βάδην με 2.06.56. 9h με την 4Χ400μ. σε 4.05.77. 11η στα 5.000μ. με ν.α.ρ. 19.31.86.
7ος Χρίστος - Αχιλλέας Φάλαρης (Ολυμπιάδα - παίδας) με την 4Χ400μ. σε 3.24.05. 31ος στα 400μ. με 52.57.
7η Δανάη Ασημακοπούλου (Αρίων) στα 400μ. με 58.17 (8η επίδοση στον προκριματικό με ν.α.ρ. 57.79). 9η στα 200μ. με 26.10 (8η επίδοση στον προκριματικό με 25.78).
7ος Θανάσης Οικονόμου (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 3.24.05. 12ος στα 200μ. με 22.68 (9ος στον προκριματικό με 22.33). 17ος στα 100μ. με 11.196.
7ος Ηλίας Καραμπούλας (Αθηνόδωρος - έφηβος) στα 5.000μ. με ν.α.ρ. 16.03.13. 14ος στα 10.000μ. με 34.19.58.
7ος Θανάσης Γκίλας (Ολυμπιάδα - έφηβος) με την 4Χ400μ. σε 3.24.05. 14ος στα 400μ. με ν.α.ρ. 50.44.
7ος Βασίλης Σακελλαρίου (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 3.24.05. 31ος στα 200μ. με 23.62.
9η Μαρία Κυδωνιάτη (ΓΣ Τρικάλων) στα 400μ. εμπ. με 1.09. 04. 22η στα 400μ. με 1.03.01.
9η Κατερίνα Δαγρέ (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 4.05.77. 10η στα 800μ. με 2.20.78. 15η στα 1.500μ. με 4.52.82.
10ος Στυλιανός Κατσούλης (Αθηνόδωρος - παίδας) στα 1.500μ. με 4.14.96.
10ος Γιώργος Σγούρας (Πέλοπας) στα 400μ. με 50.02.
10η Στεφανία - Χριστίνα Κωτσοπούλου (Κούρος) στο τριπλούν με ν.α.ρ. 11.90μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 11.51μ.). 11η στο μήκος με 5.51μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 5.43μ.).
13η Μυρτώ - Γεωργία Παπαλαζάρου (Κούρος - κορασίδα) με την 4Χ400μ. σε ν.ρ.σ. 4.22.36. 18η στο μήκος με 5.18μ.
13η Γαρυφαλλιά - Μαρία Βασιλακοπούλου (Κούρος - νεάνιδα) με την 4Χ400μ. σε ν.ρ.σ. 4.22.36.
13η Ελπίδα Κριλή (ΓΑΣ Ιλισσός) στα 5.000μ. με 21.00.28.
13η Ιωάννα - Μαρία Νεδέλκου (Κούρος) με την 4Χ400μ. σε ν.ρ.σ. 4.22.36. 19η στα 1.500μ. με 5.10.74.
13η Αθανασία Χριστοδουλοπούλου (Κούρος) με την 4Χ400μ. σε ν.ρ.σ. 4.22.36. 16η στα 800μ. με 2.36.22.
15ος Στέφανος Γιαννακόπουλος (Ολυμπιάδα) στο μήκος με 6.58μ. 27ος στα 100μ. με ν.α.ρ. 11.54.
16η Διονυσία Σκέντζου (Κούρος - κορασίδα) στο μήκος με 5.21μ.
19ος Παναγιώτης Παπακωνσταντίνου (Αθηνόδωρος) στα 10.000μ. με 35.50.68.
20ός Μάριος Ρηγάτος (Παναχαϊκή - παίδας) στα 100μ. με 11.30.
20ός Δημήτρης Μπούμης (Παναχαϊκή - έφηβος) στα 400μ. με 51.08. 22ος στα 200μ. με 22.99.
21ος Μίμης Καυκάς (Πέλοπας) στα 100μ. με 11.32.
22ος Αγγελος Ανδρεοσόπουλος (Κούρος - παίδας) στο μήκος με 6.07μ.
23ος Πάνος Καραγεώργος (Πέλοπας) στα 400μ. με ν.α.ρ. 51.67.
32ος Παναγιώτης Ζαχαρόπουλος (Κούρος - παίδας) στα 200μ. με ν.α.ρ. 23.83. 37ος στα 400μ. με ν.α.ρ. 53.95.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ
2ος Αουρέλ Γιούρα (Εσπερος): 2ος στα 800μ. με 1.53.68 (1η επίδοση στα προκριματικά με 1.57.05). 6ος στα 1.500μ. με 4.05.77.
4ος Ηλίας Καραμπούλας (Αθηνόδωρος): 4ος στα 5.000μ. με 16.09.64. 9ος στα 10.000μ. με 34.19.58.
4ος Διονύσης Τόλιας (Εσπερος - παίδας): 4ος στα 10.000μ. βάδην εντός σταδίου με 51.20.02.
6ος Μιχάλης Καΐπης (Αθηνόδωρος Αιγίου): 6ος στο ύψος με 1.89μ.
6ος Θανάσης Θεοφιλόπουλος (Ολυμπιάδα): 6ος στα 400μ. εμπ. με 58.26 (4η επίδοση στον προκριματικό με 57.44).
7ος Αγγελος Ανδρεοσόπουλος Κούρος - παίδας): 7ος στα 110μ. εμπ. με 15.60 (-2,8μ.). 12ος στο μήκος με 6.31μ. (12η επίδοση στα προκριματικά με 6.54μ.)
10ος Μάριος Ρηγάτος (Παναχαϊκή - παίδας): 10ος στα 100μ. με ν.α.ρ. 11.16 (13η επίδοση στα προκριματικά με 11.46, -2,9μ.). 27ος στα 200μ. με 23.15
14η Ιωάννα Λαυράνου (Ολυμπιάδα - κορασίδα): 14η στα 3.000μ. με 11.29.45.
14η Δάφνη Ντουλαπτσή - Τέιβεν (Κούρος): 14η στο μήκος με 5.23μ.
16η Μυρτώ - Γεωργία Παπαλαζάρου (Κούρος - κορασίδα) 16η στο μήκος με 5.20μ.
16η Χριστίνα Καΐτσα (Αθηνόδωρος - κορασίδα): 16η στο τριπλούν με 10.78μ.
16ος Βασίλης Παπαναστασόπουλος (Εσπερος): 16ος στα 400μ. με 51.24. 28ος στα 200μ. με 23.26.
21η Διονυσία Σκέντζου (Κούρος - κορασίδα) 21η στο μήκος με 5.14μ.
23η Μαρίνα Γιανναδή (Αθηνόδωρος - κορασίδα) 23η στα 200μ. με 27.02.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
2ος Μιχάλης Καΐπης (Αθηνόδωρος) στο ύψος με 1.90μ. (1η επίδοση στον προκριματικό με 1.88μ.).
2η Μαρία Σεφεριάδη (Ολυμπιάδα) στα 5.000μ. βάδην με 24.12.61.
3ος Αλέξανδρος Μορτζάκης (Ολυμπιάδα - παμπαίδας) στα 10.000μ. βάδην με 49.16.91.
4ος Αγγελος Ανδρεοσόπουλος (Κούρος) στο μήκος με (+2,2) 6.65μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 6.47μ.). 5ος στα 110μ. εμπ. με 14.87 (7η επίδοση στον προκριματικό με 14.93).
4η Βιολέτα Σπούδα (Εσπερος) τα 5.000μ. βάδην με 26.56.36.
5ος Στέλιος Κατσούλης (Αθηνόδωρος) στα 1.500μ. με 4.09.67. 5ος στα 3.000μ. με 9.06.78.
5η Μαρία - Αριάδνη Φατούρου (Γαλήνη) στα 5.000μ. βάδην με 27.37.42.
6ος Μάριος Ρηγάτος (Παναχαϊκή) στα 100μ. με ν.α.ρ. 11.06 (12η επίδοση στον προκριματικό 11.26). 10ος στα 200μ. με 22.97 (14η επίδοση στον προκριματικό με 23.03)
6η Καλλιόπη Παπανδρεοπούλου (Κούρος - παγκορασίδα) στο ύψος με 1.60μ. (7η επίδοση στον προκριματικό με 1.59μ.).
6ος Διονύσης Τόλιας (Εσπερος) στα 10.000μ. βάδην με 53.13.02.
7ος Σπύρος Λουβής (Πέλοπας) στα 400μ. με 51.63 (5η επίδοση στον προκριματικό με 51.35). 15ος στα 200μ. με 23.37 (16η επίδοση στον προκριματικό με 23.13).
7ος Αντώνης Πανταζόπουλος (Εσπερος - παμπαίδας) στα 3.000μ. με 9.19.81.
7ος* Ανδρέας - Ελευθέριος Μπαχός (Αθηνόδωρος - παμπαίδας) στα 10.000μ. βάδην με 55.54.31.
9η Μαρία Ασπρομάλη (Αρίων) στο ακόντιο με 39.60μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 37.03μ.).
10η Αλεξάνδρα Νιφόρα (Εσπερος) τα 5.000μ. βάδην με 28.38.12.
10η Χριστίνα Καΐτσα (Αθηνόδωρος) στο τριπλούν με 10.89μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 10.88μ.). Ακυρη με την 4Χ100μ.
11η Μαρίνα Γιανναδή (Αθηνόδωρος) στα 100μ. εμπ. με 15.50. Ακυρη με την 4Χ100μ.
12ος Ηλίας Τομπουλίδης (Αρίων - παμπαίδας) στα 1.500μ. με 4.16.14.
12ος Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος - παμπαίδας) στα 400μ. εμπ. με 58.68. 12ος με την 4Χ100μ. σε 45.43.
12ος Γιάννης Οικονόμου (Αθηνόδωρος) με την 4Χ100μ. σε 45.43.
12η Δήμητρα Ανδριοπούλου (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) στα 1.500μ. με 5.06.84. 13η με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ.
12ος Γιώργος Πήττας (Αθηνόδωρος) με την 4Χ100μ. σε 45.43. 32ος στα 100μ. με 11.74.
12ος Χρίστος - Αχιλλέας Φάλαρης (Ολυμπιάδα) στα 400μ. με 52.53. 30ός στα 200μ. με 23.68.
12ος Νίκος Γεωργίου (Αθηνόδωρος - παμπαίδας) με την 4Χ100μ. σε 45.43. 23ος στα 800μ. με 2.06.57.
12η Μυρτώ - Γεωργία Παπαλαζάρου (Κούρος) στο μήκος με 4.92μ. (12η επίδοση στον προκριματικό με 5.25μ.).
13η Σωτηρία Δημητρίου (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ.
13ος Απόστολος Χαντζής (Αθηνόδωρος) στα 1.500μ. με 4.18.63.
13η Ιωάννα Λαυράνου (Ολυμπιάδα) στα 1.500μ. με 5.07.69. 15η στα 3.000μ. με 11.02.32.
13η Μαρία Κατσούλη (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ. Ακυρη με την 4Χ100μ.
13η Εμμανουέλα Κούρτη (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ. Ακυρη με την 4Χ100μ.
26ος Δημήτρης Χασαπίδης (Παναχαϊκή) στα 100μ. με 11.64.
26η Διονυσία Σκέντζου (Κούρος) στο μήκος με 5.07μ.
30ός Κωνσταντίνος Φραγκούδης (Παναχαϊκή) στα 400μ. με 54.54.
32η Ευαγγελία Λάγιου (Αίολος) στο τριπλούν με 9.92μ.
34ος Νίκος Σπανός (Παναχαϊκή) στα 100μ. με 11.88.
39η Ανδριάνα Καράμπαλη (Ολυμπιάδα) στα 400μ. με 1.06.09.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α' - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α' (Νότιος όμιλος)
1ος Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στο έξαθλο με νέο ρεκόρ Αχαΐας όλων των εποχών 4.367β. (1ος στο ύψος με 1.78μ. θα ήταν 3ος στον τελικό του ύψους!, 1ος στα 100μ. εμπ με 14.83, 1ος στο μήκος με 6.10μ., 1ος στα 1.000μ. με 3:00.13, 4ος στο ακόντιο με 36.03μ., 6ος στη σφαίρα με 10.40μ.).
1η Καλλιόπη Παπανδρεοπούλου (Κούρος) στο ύψος με 1.65μ. (1η επίδοση στον προκριματικό με 1.50μ.).
1ος Αλέξανδρος Μορτζάκης (Ολυμπιάδα) στα 5.000μ. βάδην εντός σταδίου με 24.03.92.
2ος Αντώνης Πανταζόπουλος (Εσπερος) στα 3.000μ. με 9.22.31.
2ος Στέφανος Γκίτσης (ΟΚΑ Καβάλας) με την 4Χ300μ. σε 2.36.03. 5ος στο ύψος με 1.68μ.
3η Αναστασία Καρέλα (Ολυμπιάδα) στα 300μ. με 42.32. (5η επίδοση στον προκριματικό με 42.94). 6η με την 4Χ300μ. σε 3.02.97.
3ος Απόστολος Γκοτσόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 1.000μ. με 2.42.03. 8ος με την 4Χ300μ. σε 2.37.59.
3ος Ανδρέας - Ελευθέριος Μπαχός (Αθηνόδωρος) στα 5.000μ. βάδην εντός σταδίου με 26.39.59. 13ος με την 4Χ300μ. σε 2.42.60.
3η Γρηγορία Νικολοπούλου (Αθηνόδωρος) στα 5.000μ. βάδην εντός σταδίου με 16.56.85.
4η Φωτεινή Τσιλιγγιριάν (Κούρος) στα 80μ. εμπ. με 12.76. 13η με την 4Χ300μ. σε 3.07.50.
4ος Γιώργος Λυμπερόπουλος (Αρίων) στα 300μ. εμπ. με 42.29. 14ος με την 4Χ300μ. σε 2.43.40.
4η Δήμητρα Ανδριοπούλου (Αθηνόδωρος) στα 1.000μ. με 3.11.19. 8η με την 4Χ300μ. σε 3.03.11.
4ος Hλίας Τομπουλίδης (Αρίων) στα 1.000μ. με 2.42.04.
5ος Ηλίας Αργύρης (Ολυμπιάδα) στα 600μ. με 1.27.66. 8ος με την 4Χ300μ. σε 2.37.59.
5ος Γιάννης Βάρβιας (Αθηνόδωρος) στο ύψος με 1.68μ.
5η Κατερίνα Βομπίρη (Κούρος) στο ύψος με 1.54μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 1.45μ.).
6η Ελισάβετ Λάγιου (Ολυμπιάδα) με την 4Χ300μ. σε 3.02.97. 21η στα 600μ. με 1.49.60.
6η Αλεξάνδρα Νικολοπούλου (Ολυμπιάδα) με την 4Χ300μ. σε 3.02.97.
6η Δήμητρα Πανταζοπούλου (Ολυμπιάδα) με την 4Χ300μ. σε 3.02.97.
7η Μαρία Κατσούλη (Αθηνόδωρος) στο πένταθλο με 3.319β. (4η στα 600μ. με 1.49.57, 6η στα 80μ. εμπ. με 13.43, 6η στο μήκος με 4.98μ., 19η στη σφαίρα με 7.48μ., 11η στο ακόντιο με 22.10μ.).
7η Χρυσούλα Αναστασοπούλου (Ολυμπιάδα) στη σφύρα με 37.18μ.
7η Αννα Νάσιου (Πατραϊκή) στα 80μ. εμπ. με 12.87.
7ος Νίκος Γεωργίου (Αθηνόδωρος) στα 600μ. με 1.29.65. 13ος με την 4Χ300μ. σε 2.42.60.
8ος Βαγγέλης Καραβασίλης (Ολυμπιάδα με την 4Χ300μ. σε 2.37.59. 28ος στα 1.000μ. με 3.02.31.
8ος Αλέξανδρος - Διαμ. Σκούρτης (Ολυμπιάδα) στα 1.000μ. με 2.51.13.
8η Αγγελική Πανώργιου (Παναχαϊκή - παγκορασίδα Β') με την 4Χ80μ. σε 41.46.
8η Αννα Φελέκου (Παναχαϊκή - παγκορασίδα Β') με την 4Χ80μ. σε 41.46.
8η Κατερίνα Λουκάτου (Παναχαϊκή) με την 4Χ80μ. σε 41.46. 26η στα 80μ. με 11.05.
8η Μαρία Παναγιωτοπούλου (Παναχαϊκή) με την 4Χ80μ. σε 41.46. 13η στα 150μ. με 20.48.
8η Σωτηρία Δημητρίου (Αθηνόδωρος) με την 4Χ300μ. σε 3.03.11. 11η στα 600μ. με 1.47.40.
8η Εμμανουέλα Κούρτη (Αθηνόδωρος) με την 4Χ300μ. σε 3.03.11. 13η στα 300μ. με 44.22 (12η επίδοση στον προκριματικό με 44.05).
8η Ανδριάνα Ζανδραβέλη (Αθηνόδωρος) με την 4Χ300μ. σε 3.03.11. 27η στα 600μ. με 1.52.16.
8ος Ιωσήφ Ορφανόπουλος (Ολυμπιάδα) με την 4Χ300μ. σε 2.37.59.
9ος Γιάννης Γασπαρινάτος (Εσπερος) στα 3.000μ. με 10.02.79.
12ος Ιάσων - Μάξιμος Σουβαλιώτης (Αρίων) στα 1.000μ. με 2.53.29.
12η Μαρία - Παυλίνα Μαρνέλη (Αθηνόδωρος) στα 5.000μ. βάδην εντός σταδίου με 18.48.63.
13η Ιωάννα Κατσαΐτη (Κούρος) στα 1.000μ. με 3.22.91. 13η με την 4Χ300μ. σε 3.07.50.
13η Καλλιόπη - Ναταλία Ζαπάντη (Κούρος) με την 4Χ300μ. σε 3.07.50. 23η στα 600μ. με 1.50.95.
13η Ειρήνη Κορόντζη (Κούρος) με την 4Χ300μ. σε 3.07.50.
13ος Αγγελος Πήττας (Αθηνόδωρος) με την 4Χ300μ. σε 2.42.60. 15ος στα 300μ. με 40.62.
13ος Αντώνης Ραμπαβίλας (Αθηνόδωρος) με την 4Χ300μ. σε 2.42.60. 17ος στα 300μ. με 40.98.
14η Παρασκευή Νιφόρα (Εσπερος) στα 2.000μ. με 7.36.34.
14ος Αλέξης Καράμπελας (Αρίων) στα 3.000μ. με 10.35.05. 14ος με την 4Χ300μ. σε 2.43.40.
14ος Πέτρος Αρσένης (Αρίων) με την 4Χ300μ. σε 2.43.40.
14ος Κώστας Πεγλερίδης (Αρίων) με την 4Χ300μ. σε 2.43.40.
15η Ελένη Ζώη (Αθηνόδωρος) στα 5.000μ. βάδην εντός σταδίου με 19.26.93.
17ος Αλεξάντερ Καπάι (Εσπερος) στα 3.000μ. με 11.02.77.
20ή Μαρία - Ελένη Μούκα (Αθηνόδωρος) στα 1.000μ. με 3.34.18.
23ος Ηλίας Τσεκούρας (Φ.Λ. Αιγίου) στα 300μ. με 44.04.
23η Αθανασία Βαμβακίνου (Παναχαϊκή) στα 300μ. με 46.33.
24η Διονυσία Παπουτσή (Παναχαϊκή) στα 300μ. με 46.61.
26ος Ορέστης Πανταζόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 600μ. με 1.35.30.
29ος Νίκος Παναγόπουλος (Εσπερος) στα 1.000μ. με 3.02.65.
Εγκατέλειψε η Βιργινία Κατσούλη (Αρίων) στα 80μ. εμπ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΕΑ
1η Ελένη Σιδέρη (ΝΑΣ Αχαΐας) στα 100μ. 20 U/20 με 16.80. 1η στα 200μ. 20 U/20 με 34.31. 4η με την 4Χ100μ. 20 σε 1.22.72.
2ος Γιώργος Καραπάνος (ΝΑΣ Αχαΐας) στα 100μ. 20 U/20 με 13.80. 2ος στα 200μ. 20 U/20 με 29.70.
3η Ελένη Μπαλτζή (ΝΑΣ Αχαΐας) στα 200μ. 20 U/17 με 1.08.34. 4η στα 100μ. 20 U/17 με 24.37.
4η Ανδριάννα Μπατζή (ΝΑΣ Αχαΐας) στα 200μ. 20 με 45.37. 4η με την 4Χ100μ. 20 σε 1.22.72. Ακυρη στα 400μ. 20.
4η Αννα - Αριστέα Γκαναβάρα (ΝΑΣ Αχαΐας) με την 4Χ100μ. 20 σε 1.22.72. 5η στα 200μ. 20 με 46.27.
4η Πηνελόπη Μαμασιούλα (ΝΑΣ Αχαΐας) με την 4Χ100μ. 20 σε 1.22.72. 6η στα 200μ. 20 με 53.02.
5η Ελένη Ανδριοπούλου (ΝΑΣ Αχαΐας) στα 400μ. 20 με 2.23.20. 7η στα 200μ. 20 με 55.20.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ
37ος Κωνσταντίνος Ντεντόπουλος (Στρατός Ξηράς) στα 8.000μ. με 29.36.86

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΥΚΕΙΩΝ
1ος Αουρέλ Γιούρα (6ο ΓΕΛ Πάτρας - Εσπερος) 1ος στα 3.000μ. με 8.53.51.
2η Μαρία Σεφεριάδη (6ο ΓΕΛ Αγρινίου - Ολυμπιάδα) 2η στα 5.000μ. βάδην με 25.22.99.
4ος Διονύσης Τόλιας (2ο ΓΕΛ Πάτρας - Εσπερος) 4ος στα 10.000μ. βάδην με 54.18.85.
5η Βιολέτα Σπούδα (3ο ΓΕΛ Πάτρας - Εσπερος) 5η στα 5.000μ. βάδην με 27.13.76.
6ος Στέλιος Κατσούλης (2ο ΓΕΛ Αιγίου - Αθηνόδωρος) 6ος στα 1.500μ. με 4.15.43.
7ος Σπύρος Λουβής (ΓΕΛ Δεμενίκων - Πέλοπας) 7ος στα 400μ. με 51.54 (προκρίθηκε με την 8η επίδοση 51.96 από τον προκριματικό).
7η Αλεξάνδρα Νιφόρα (ΓΕΛ Παραλίας - Εσπερος) 7η στα 5.000μ. βάδην με 29.42.46.
7η Ιωάννα Λαυράνου (12ο ΓΕΛ Πάτρας - Ολυμπιάδα) 7η στα 3.000μ. με 11.07.89.
8ος Μιχάλης Καΐπης (2ο ΓΕΛ Αιγίου - Αθηνόδωρος) 8ος στο ύψος με 1.77μ.
9η Μαρίνα Γιανναδή (2ο ΓΕΛ Αιγίου - Αθηνόδωρος) 9η στα 100μ. εμπ. με 15.83.
10ος Αγγελος Ανδρεοσόπουλος (1ο ΓΕΛ Πάτρας - Κούρος) 10ος στα 110μ. εμπ. με 14.93.
10η Διονυσία Σκέντζου (7ο ΓΕΛ Πάτρας - Κούρος) 10η στο μήκος με 5.40μ.
11η Μυρτώ Παπαλαζάρου (4ο ΓΕΛ Πάτρας - Κούρος) 11η στο έπταθλο με 3.706β.
11η Ευγενία Μπαρούνη (12 ΓΕΛ Πάτρας - Εσπερος) 11η στα 5.000μ. βάδην με 30.58.15.
14η Μαρία - Αριάδνη Φατούρου (8ο ΓΕΛ Πάτρας - Γαλήνη) 14η στα 5.000μ. βάδην με 31.22.48.
Εγκατέλειψε Μαριλού Καζαμαριώτη (8ο ΓΕΛ Πάτρας - Ελ. Βενιζέλος) στα 3.000μ.

ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ

Σχεδιασμός & Ανάπτυξη: ΙΜΕ Πληροφορική